Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Meme küçültme ameliyatı sırasında hasta neler yaşar?

458,637
kez izlendi
Puan: 4.57 / 5
Detaylı Açıklama

Meme küçültme ameliyatı sırasında hasta neler yaşar?

Ameliyat öncesinde hasta sabah aç karınla hastaneye geliyor. Ameliyatın genel anestezi altında yapılan bir ameliyat olması çok önemli. Bu ameliyat sırasında mutlaka hastayı uyutmak lazım. Ameliyatlar genellikle en az 2,5 saat sürer. Çünkü meme küçültme ameliyatı çok inceliği olan bir ameliyattır.

Ameliyatın büyük bölümü estetik müdahale ile geçer

Ameliyatın temel işlemleri 40 dakika civarında sürüyor aslında. Ameliyatı belki 1 saatte bitirmek de mümkün ama, öyle yaptığınız zaman izler çok kötü olur. Sonuçta meme küçültme ameliyatı çok özenilerek yapılması gereken bir ameliyat. Göğüs etrafını çok ince dikiyorsunuz. Bizim genellikle bu ameliyatta harcadığımız zamanın % 70'i göğsü kapattıktan sonra o göğsü ince ince, tıpkı oya işler gibi işlemekle geçiyor, çünkü aksi halde çok fazla iz kalır.

Hasta aç karınla ameliyata geliyor ve ameliyata girmeden önce bir ilaç veriyoruz ki hasta ameliyathaneye girerken çok stresli olmasın. Hastalar genelde yarı uykuda giriyorlar ameliyathaneye. Ameliyatınız yapılıyor, ameliyattan çıktığınız zaman bütün göğüs bölgesinde sargılar oluyor.

Diren, hastayı sadece görüntü olarak rahatsız eder

Bazen bu ameliyatlarda diren kullanıyoruz. Ben bu direnleri % 50 ihtimalle kullanıyorum diyebiliyorum. Eğer diren varsa, hastalar bunu hiç sevmezler. Diren demek, yani pansumanınızın içinden iki tane küçük hortum çıkıyor demek. Ucunda da küçük bir haznesi var. Diren, içerdeki bütün sıvıları dışarı çeksin diye kullanılan bir şey.

Diren hastanın hissettiği bir şey değildir. Hastayı rahatsız etme sebebi görüntüsüdür. "Ben bununla nasıl dolaşacağım?" derler. Çekildiği zaman da müthiş bir rahatlık hissetmezsiniz, çünkü hissettiğiniz bir şey değildir. Çıkarılması da ağrılı olmaz.

Eğer direniniz varsa, kendinizi strese sokmayın, çünkü bu çok normal, çok rutin kullanılan bir şeydir. Ama dediğim gibi % 50 ihtimalle de bu tür gözüken direnler kullanmaya gerek olmuyor.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat