Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Meme estetiği ile ne tür sorunlar düzeltilebilir?

11,743
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Meme estetiği ile ne tür sorunlar düzeltilebilir?

Meme estetiği ile kadında ve erkekteki farklı sorunlar düzeltilebilir. Erkekte daha az çözüm ihtiyacı vardır. Erkekte en sık jinekomasti dediğimiz erkek memesinin irileşmesi şikayeti düzeltilir. Çoğunlukla liposuction benzeri yöntemlerle bazen de doku çıkartarak erkek memesini küçültürüz. Erkeklerde en sık yaptığımız bu.

Meme estetiği için kadında daha farklı ve kapsamlı sorunlar ve çözümler bulunur. Kadın hastalar en sık memelerin çok küçük olması şikayeti ile doktora başvurur. Küçük göğüs, ciddi anlamda özgüveni de zedeleyen bir sorun oluğu için bu konuda oldukça fazla hasta başvurur.

Meme estetiğinde mastopeksi protez dediğimiz ameliyatları yaptığımız bir grup vardır. Özellikle doğum ya da kilo verme sonrası memelerin sarkması, büyük ya da küçük olmasa da şeklinin bozulması konforu bozan bir durumdur. Memede şekil bozuklukları ve sarkma tedavisi için başvuru çok fazla yapılır. 

Kadınlarda meme estetiği ile ilgili en sık yine başvuru nedenlerinden bir tanesi de büyük memelerin çözümüdür. Büyül göğüs sorunu yaşama konforuyla bağdaşmayacak kadar sıkıntı yaratan bir durumdur ve sağlığı da çok ilgilendirir.

Meme ameliyatı ihtiyacı duyan hastaların bir diğer şikayeti de meme asimetrileridir. Bir memenin çok büyük ya da olmaması, diğerinin çok küçük olması ya da aşırı büyüklüğü gibi dengesizlik, orantısızlık sorunları olabilir. Bu gibi durumlar için de meme estetiği amacıyla başvuran çok sayıda hasta vardır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat