Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Mekke'ye hangi aylarda gidebiliriz?

6,361
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Mekke'ye hangi aylarda gidebiliriz?

Mekke iklim açısından hep sıcak bir bölgede yer alır. Kış hiç yaşanmaz. Yaz aylarında ise çok daha fazla sıcaktır. Nem az olduğundan sıcaklık çok yoğun hissedilmez. Yine de sıcakta ibadet etmenin sizi zorlayabileceğini unutmayın. 


Bu anlamda Ocak ile Mayıs arası ve Ekim ile Ocak arası tavsiye edilir. Daha çok ise Ramazan ayında gidilmesi tercih edilir. Ramazan ayının hem bereketi, hem huzuru, hem de Ramazan'ı orada yaşamak insana ayrı bir mutluluk verir. 

Eğer sıcakta ve kalabalıkta oruç tutmak size zor gelmeyecekse ve imkanlarınız müsaade edecekse bu dönemde daha fazla keyif alabilirsiniz. Ramazan ayından sonra Mekke Hacca hazırlandığı için kapanır. 3 ay kadar kapalı kalır. Bu dönem dışında daha kış ayları, serin zamanlar da tercih edilebilir ve Umre daha sakin yapılabilir. Müslüman alemi için değerli yerler de bulunmaktadır. Hz. Muhammed'in evi, hac ibadetinin yapıldığı Müzdelife, Mina, Hz. Adem ile Hz. Havva'nın buluştuğu Cebel-ül Rahme, Hira Dağı, Cennet-ül Mualla'da pek çok İslam aliminin mezarlarını görebilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat