Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Mekke'den neler alabiliriz?

6,445
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Mekke'den neler alabiliriz?

Mekke'ye ibadet etmek için gittiğimiz için alışveriş çok da ön planda olmayacaktır. Alışveriş için hatıra için hediyelik eşyaları satın alabileceğiniz yerler vardır. Mescidi Haram etrafında çok fazla alışveriş mekanı vardır. Sokaklar küçük küçük dükkanlarla doludur. 


Alışverişte ciddi bir pazarlığa da hazırlıklı olmalısınız. Hiçbir ürün satıldığı fiyatta değildir. Pazarlık esnasında onda bir oranına kadar fiyatın inebildiğini görebilirsiniz. Çok fazla sokak satıcısı vardır. Orayı anlatan seccadeler, tesbihler, takkeler alabilirsiniz. 

Ortadoğu inci anlamında zengin olduğundan takı olarak veya tesbih olarak farklı inci çeşitlerinden alabilirsiniz. İncinin gerçek olup olmadığını mutlaka kontrol etmeniz gerekir. Üzerini kazıyarak veya hafifçe yakılmasını isteyerek incinin gerçek olup olmadığını anlayabilirsiniz. Mescidi Haram'ın karşısında yer alan büyük alışveriş merkezine de gidebilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat