Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Mekke nasıl bir şehir?

4,391
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Mekke nasıl bir şehir?

Mekke karasal ve dağlık bir bölgedir. Normal şartlarda gezilebilecek, yeşil ve doğal güzellikleri olan bir yer değildir. Müslümanlık açısından ise çok önemli bir yere sahiptir. Müslümanların Kabe'si olması nedeniyle çok önemlidir. 


Öncesinde bilgi sahibi olarak gitmek, o topraklarda neler yaşandığını bilmek, dinin yayılışını öğrenmek de gidince daha çok etkilenmenizi sağlayacaktır. Sadece gezme amaçlı görülecek bir yer değildir ama hikayeleri ve İslami değeri nedeniyle çok ziyaret edilen şehirlerden biridir. 

Burada pek çok milletten insan görüp tanışabilirsiniz. Manevi olarak yüksek duygular içinde olacaksınız. Sabır ve zorlukların eşlik ettiği, farklı deneyimler elde edebileceğiniz bir şehirdir. Mekke'de ilk ve en önemli durak Mescidi Haram adlı ibadet bölgesidir. Burada Kabe bulunur. Çoğunluk vaktiniz burada geçecektir ve öncelikle Umre yapmanız gerekecektir. 7 tavaf ve 7 saydan oluşan bir umre yapmak gerekir. Bu ibadeti bulunduğunuz sürece defalarca tekrarlayabilirsiniz. Hepsi UZMANTV'de!

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat