Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Mekke gezisi için Suudi Arabistan vizesi nasıl alınır?

2,852
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Mekke gezisi için Suudi Arabistan vizesi nasıl alınır?

Suudi Arabistan vizesi almak için direkt konsolosluğa başvurulmaz. Suudi Arabistan'ın böyle bir prosedürü yoktur. Vize başvurusu mutlaka bir tur şirketi üzerinden yapılmalıdır. Turizm şirketlerine de belirli sayıda kotalar verilmiştir. 


Bu kotası olan şirketler Mekke ve Medine Hac ve Umre gezileri düzenlemektedir. Eğer kendiniz gitmek isterseniz herhangi bir turizm şirketi ile anlaşabilirseniz evraklarınızı gönderdiğinizde sizin için vize alabilirler. 50 yaş altı kadınların Suudi Arabistan'a girebilmeleri için yanlarından erkek olması gerekir. 

50 yaş üstü bayanlar ise kendi başlarına ülkeye girebilirler. Bu hem vize almak hem de ülkeye girmek için gereklidir. Eğer size refakat edebilecek bir bay yakınınız yoksa turizm şirketleri gideceğiniz kafile başını yakınınız olarak gösterip vize almanızı sağlayabilir. Müslüman alemi için değerli yerler de bulunmaktadır. Hz. Muhammed'in evi, hac ibadetinin yapıldığı Müzdelife, Mina, Hz. Adem ile Hz. Havva'nın buluştuğu Cebel-ül Rahme, Hira Dağı, Cennet-ül Mualla'da pek çok İslam aliminin mezarlarını görebilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat