Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Mei tai bebek taşıyıcı nedir?

1,967
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Mei tai bebek taşıyıcı nedir?

En basit şekliyle Mei tai, biri kısa bel için diğeri uzun omuz için iki kayışa sahip kare şeklinde bir kumaş parçasıdır. Bir taşıma bezinin birçok avantajına sahip olmasının dışında, taşıma bezine oranla daha basit ve hızlı takılabilir. İyi oturtulmuş bir Mei tai ile çocuğun yuvarlanmış bir sırt ve kalçalar için ideal pozisyona sokulması kolaydır.

Modern Mei tailer, hızlıca takmayı kolaylaştıran tokalı bir bel kemerine, rahatlığı garantileyen geniş, yastıklı veya yastıksız omuz kayışlarına, yeri ayarlanabilen oturma aralıklarına ve gerektiğinde büyütülüp küçültülebilen sırt desteklerine sahiptir. Çocuğun fiziksel gelişimine katkı sağlaması açısından bebek taşıma araçlarının kafa desteği olmalı ve ense boyu ayarlanabilmelidir.

Mei tai'de kumaş, taşıma bezinde olduğu gibi çapraz, mücevher veya jakar yöntemiyle örülmüş olmalıdır. Sadece bu dokular çocuğun vücudunu bir bandaj gibi elastik biçimde sarıp, çocuğun salınımını engeller. Aynı zamanda bu dokular yeterli sıkılığa ve sağlamlığa da sahiptir.

Mei tai'nin kısa ucu bele takılarak bebek yerleştirme aşamasına geçilir. Öncesinde bebeğin ayına ve kilosuna göre oturma alanı ayarlanır. Bebek bacak arası ayarlanıp kucağa alındıktan sonra bir elle bebek tutulup diğer elle kumaş bebeğin sırtından yukarıya doğru alınır. Uzun olan omuz kayışları arkaya atılıp sıkıca tutulur. Kayışlar sırttan çapraz yapılarak önden, bebeğin bacaklarının altından düğüm yapılır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat