Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Matematik dersine verimli nasıl çalışabilirim?

7,177
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Matematik dersine verimli nasıl çalışabilirim?

Matematik dersi genelde korkulan bir derstir. Oysa yapılması en kolay derstir. Çünkü burada kesin bir sonuca ulaşmak söz konusudur. Matematik dersine parçadan bütüne olacak şekilde çalışmalı, yani önce kavramlar ve tanımlar üzerinde durulmalıdır. 


Bir merdiven çıkar gibi adım adım ilerlenmelidir. ÖSS matematiği çalışacak tüm öğrencilere tavsiye şudur: 6., 7. ve 8. sınıf matematik konularında yeterli bilgiye sahip olmadan lise müfredatı çalışılmaya başlanırsa matematik soruları çözmekte zorluk çekilebilir. 

Eğer bu konuları bilmeden liseye çalışılırsa yapı taşları eksik olmuş olur, konular iyi öğrenilemediği için sorular çözülememiş olur. Buradan hareketle matematik dersinin öncelikle öğretmenden önce giderek çalışılması uygun değildir. 

Konular derslerde iyi dinlendikten sonra mutlaka günü gününe tekrar edilmeli ve tekrarlar önemsenmelidir. farklı tarzlarda konu anlatımlarını görmek için farklı kaynaklardan konular takip edilmeli ve bolca soru çözülmelidir. Geçmiş yıllarda çıkmış sorular da mutlaka çözülmelidir. İyice çalışılmayan konulardan soru çözülmemelidir. Bu sadece matematik korkusunu biraz daha arttırır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat