Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Mastit nedir?

11,603
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Mastit nedir?

Meme dokusunda oluşan enfeksiyonlara ve iltihaplara tıbbi olarak mastit denir. Meme dokusundaki bu enfeksiyonlar çeşitli nedenlerle olabilir. Mastit çoğunlukla süt emzirme döneminde görülür. Bu dönemde ortaya çıkan mastitlerin çoğu gerçekte bir enfeksiyon değildir. 


Sütün birikimine bağlı olarak gerçekleşir. Süt döneminde oluşan meme enfeksiyonları ise çeşitli nedenlerle oluşur. Buradaki görüntüler de diğerlerinden farklıdır. İkisinin nedenleri de ayrıdır. ikisi farklı bir şekilde ele alınmalıdır. Mastitler emzirme döneminde kadınlar için ciddi bir sıkıntıdır. 

Mikroplu bir enfeksiyon olmadığı halde böyle olduğu düşünülerek süt verme kesilebilir. Bu nedenle doktor tedavisi şarttır. Gerçek bir enfeksiyon olup olmadığı anlaşıldıktan sonra bunun mikrop içerip içermediğine karar verilmelidir. Meme iltihabı bazen iltihaplarla olabileceği gibi mikropsuz olarak da ortaya çıkabilir. Bu durumda sadece süt birikmiş demektir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat