Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Masa başı çalışan hamileler öğünlerini nasıl düzenleyebilir?

773
kez izlendi
Puan: 2.20 / 5
Detaylı Açıklama

Masa başı çalışan hamileler öğünlerini nasıl düzenleyebilir?

Masa başında çalışan hamileler düzenli beslenmeye özen göstermelidir. Yeterli ve dengeli beslenmek hem bebeğin hem de annenin kendi sağlığı için son derece önemlidir. 

Kahvaltı günün en önemli öğünüdür. Güne erken başlayan bir hamileyseniz kahvaltınızı ofiste ya da evde yapabilirsiniz. Kahvaltı için en uygun zaman uyandıktan 1 saat sonrasıdır. 

Kahvaltınızı evde yapıyorsanız her sabah 1 bardak süt içmeye çalışmalısınız. Bunun haricinde kahvaltıda peynir, zeytin, ceviz, domates, salatalık, biber ve yumurta yiyebilirsiniz. Kahvaltıyla birlikte bitki çayı içebilirsiniz. 

Kahvaltınızı ofiste yapıyorsanız peynirli tost ya da sandviç yiyebilirsiniz. Kahvaltınızda meyve de tüketebilirsiniz. Meyveyi, meyve suyu olarak değil meyve olarak tüketmenizde fayda vardır.

Kahvaltınızı yaptıktan 2 - 3 saat sonra ara öğün yapabilirsiniz. Ara öğünde kuru ya da taze meyve ve yağlı tohumlar tüketebilirsiniz. 

Öğle yemeği için en ideal saat 12:00 - 13:00 arasıdır. En geç saat 14:00?da öğle yemeğini yemiş olmalısınız. Öğle yemeğinde haşlama, buğulama ve ızgara yöntemi ile hazırlanmış yiyecekleri tercih etmelisiniz. 

2 yemek kaşığı pilav ya da makarnadan alacağınız kalori 1 dilim ekmeğe eşittir.  Pilav ve makarna gibi gıdalar kan şekerini hızla yükselttiğinden öğle yemeğinde ekmek yemenizde yarar vardır. 

Öğle yemeğinden sonra 2 ara öğün yapılması önerilir. İlk ara öğün 15:00'da diğeri 17:00'da yapılabilir. İlk ara öğünde meyve ve kuru yemiş yiyebilirsiniz. İkinci ara öğünde ekmek ve peynir yiyebilir ya da 1 bardak süt içebilirsiniz. 

Akşam yemeği için en ideal saat 19:00 - 20:00 arasıdır. Akşam yediğiniz yemeği öğle yemeğinize göre düzenleyebilirsiniz. Örneğin, öğlen sebze yemeği yediyseniz akşam ızgara et yiyebilirsiniz. 

Yatmadan birkaç saat önce süt içerek ya da meyve yiyerek son ara öğününüzü yapabilirsiniz. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat