Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Manyetikli total diş protezi nedir?

10,022
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Manyetikli total diş protezi nedir?

İnsanlar çeşitli nedenlerle ağızlarındaki bütün dişleri kaybedebiliyorlar. Bu durumda hekimlere başvurduklarında diş hekimleri, çeşitli tedavi yöntemleri ile kaybettikleri dişleri, çiğneme fonksiyonunu, estetik görüntüyü ve konuşma geri kazandırabiliyor. Bu durumda kullanılan çeşitli tedaviler var. Bunlardan bir tanesi implant destekli protez adı verilen kimi sabit, kimi hareketli olan protezler. Bazı hastalarda implant tedavisinin uygulanamadığı durumlarda damak protez, total protez dediğimiz çeşitli tıbbi aygıtlar kullanılabiliyor. Bu şekilde de hastanın kaybettiği fonksiyonlar geri kazandırılıyor. 

Manyetikli protez ise bu durumlarda uygulanan damak, total protezlerin geliştirilmiş, modifiye bir versiyonu. Bu protezlerde özel kullanılan dişlerle manyetik alandan yararlanarak hastalara kaybettikleri fonksiyonlar yeniden kazandırılır. 

Bazı hastalarda çeşitli sistemik hastalıklar, cerrahi işlemin uzun sürmesi ya da maddi olanaksızlıklar nedeniyle implant tedavisi yapılamayabilir. 

İmplant tedavisi yapılamayan kişiler
- Kalp rahatsızlığı bulunanlar
- Yüksek tansiyon rahatsızlığı olanlar
- Diyabet (şeker) hastaları

İmplant tedavisinin yapılamadığı hasta gruplarında damak protezi adı verilen total protezler kullanılır. Bazı hastalar ise uzun süre boyunca dişsiz bir dönem geçirmişse, çene kemikleri erimeye başlıyor. Diş hekiminin destek alabileceği dokular azaldığından hastalara total protez adı verilen damak protezi yapılamıyor. Kullandığı zamanda ağzından düşebiliyor, konuşurken ağzından fırlıyor, yemek yerden gerekli konfora ulaşamıyor. Bundan dolayı da hastalar çaresiz bir şekilde ne yapacağını düşünüyor. Böyle durumlarda da Orident'in patentine sahip olduğu manyetikli protez çözümü devreye giriyor. Manyetikli protezlerde kullanılan özel dişler sayesinde çeneye takılı olan damaklar birbirine karşı kuvvet uygulayarak konuşma sırasında, yemek yeme sırasında dişlerin ağzından fırlamasını, ağızdan çıkmasını, yemek yerken oynamasını engellenir ve hastaya ihtiyacı olan konfor sağlanmış olur. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat