Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Manyetikli total diş protezi hangi hastalarda kullanılabilir?

8,452
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Manyetikli total diş protezi hangi hastalarda kullanılabilir?

Ağzında hiçbir diş olmayan hastalarda uygulanan altın standart tedavi yöntemi, implant tedavisidir. Fakat kimi zamanlar bu implant tedavisinin uygulanamadığı bazı durumlar söz konusudur. Bazı hasta gruplarında cerrahi işlemler ve implant tedavisi uygulanamıyor. Bu hasta grupları şöyledir: 

İmplant tedavisi yapılamayan kişiler
- Kalp rahatsızlığı bulunanlar
- Yüksek tansiyon rahatsızlığı olanlar
- Diyabet (şeker) hastaları

Bu durumda, diş hekimlerinin uygulayabileceği tek tedavi yöntemi total protez adı verilen damak protezleri oluyor. Fakat bunun da uygulanamadığı bazı durumlar olabiliyor. Bazı hastalarda uzun zaman boyunca diş eksikliği sonucunda ya da yaşlılığa bağlı olarak çene kemiklerinde erime sorunu oluşabilir. Total protezlerin uygulanabilmesi için de gerekli kemik desteğine ihtiyaç olduğundan bu hastalarda total protez uygulanamıyor. Uygulansa bile istenen sonuçlar alınamıyor. Bu gibi durumlar için manyetikli protez tedavisi devreye giriyor. Manyetikli protez uygulandığı zaman hem hastalar kısa sürede dişlerine kavuşmuş oluyor hem rahat bir şekilde yemek yeme ve çiğneme fonksiyonlarına kavuşuyor hem de konuşma fonksiyonları eski haline geliyor. 

Bir diğer yandan hastada tüm tıbbi şartlar elverse de, örneğin çene bölgesinde yeterli kemik desteği olsa bile bazı hastalarda maddi şartlar nedeniyle implant tedavisi uygulanamıyor. Bazı hastalar ise implant tedavisinde bulunan uzun cerrahi sürece girmek istemediğinden veya cerrahi işlemden korktuklarından dolayı implant tedavisi yaptıramıyor ancak bir an önce dişlerine kavuşmaları da gerekiyor. İşte bu durumlar için de manyetikli protez tedavisi devreye girebiliyor. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat