Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Maden suyu ne kadar tüketilmelidir?

22,232
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Maden suyu ne kadar tüketilmelidir?

Maden suyu her yaşta tüketilebilir. Peki ne kadar tüketeceğiz... Aslında bu vücudun sıvı ihtiyacı ile ilgili. Vücudumuz her bir kaloriyi metabolize edebilmek için 1 kalori başına 1 mililitre suya ihtiyaç duyuyor. Kadınların günde ortalama 2000 kalori aldığını düşünürsek bu demektir ki, kadınların günde 2 litre suya ihtiyacı vardır. Erkekler ise ortalama günde 2500 - 3000 kalori tüketmelidir. Bu da günde 2,5 - 3 litre su anlamına gelir. İşte günde ihtiyacımız olan suyun yarısını maden suyundan karşılayabiliriz, hem de doğal bir şekilde aynı zamanda mineral almış oluruz. Ancak sıcak günlerde, spor yaptığınız günlerde terle birlikte kayıp olduğu için suya ve maden suyuna daha fazla ihtiyacınız olabilir. Bu dönemde su ve maden suyu tüketiminizi biraz daha artırabilirsiniz.

Çocuklar da maden suyu tüketebilir. İleri yaşlardaki kişiler de maden suyu tüketebilir. Özellikle ileri yaşlarda yetersiz besin ve sıvı tüketimi hayati tehlike yaratabiliyor. Bu nedenle su ile birlikte maden suyu tüketmeyi ihmal etmeyin. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat