Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Maddi sorunların ruh sağlığımızı bozmaması için neler yapabiliriz?

575
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Maddi sorunların ruh sağlığımızı bozmaması için neler yapabiliriz?

Ekonomik sorunlar ruh sağlığını olumsuz etkileyen en önemli faktörlerden biridir. İlk olarak geçinme zorluğu çeken kişi, yaptığı işe odaklanamama, insanlarla sağlıklı iletişim kuramama, sürekli kaygı ve endişe halinde bulunma gibi sorunlarla karşı karşıya kalır. Yaşadığı duyguların yoğunluğuna bağlı olarak bu durum bir depresyona evrilebilir. 

Ekonomik durumu kötü olduğu zaman insanların sağlık hizmetine ulaşmasında da sorunlar yaşanabilir. Psikiyatrik bir sorunu olan bireylerin yardım alması gerektiğinde, ekonomik durumları bu tedaviyi almaya izin vermediği için kişi tedavi olmakta zorlanabilir. 

Ekonomik sorunların varlığı ruh sağlığını olumsuz etkilerken, ruh sağlığının düzeltilmesi konusunda bir destek alınması aşamasında iken maddi yetersizlikle bu hizmetin alınmasını engelleyip bir kısır döngü yaşanmasına sebep olur.

Maddi sıkıntıların sebep olduğu psikolojik zorlukların tedavisinde yine maddi yetersizlikler yüzünden kişiler tedavi alamayacakları noktaya gelirlerse, devletin kendi imkanlarıyla asgari düzeyde ama kişilerin ihtiyacına cevap vererek, kişilerin tedavi olmasını sağlaması gerekir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat