Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Lojistik yönetimi nedir?

4,241
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Lojistik yönetimi nedir?

Lojistik sadece, bir ürünü bir yerden alıp bir yere teslim etme işi değildir. Lojistik o ürünün, doğması, büyümesi, gelişmesi, üretilmesi, teslimi, kullanılması ve kullanım süresi bitip yok edilmesi sürecine kadar tüm aksiyonun bizzat içindedir.

Lojistik faaliyetleri sürdüren firmalar ürünlerin hammadde stoğundan, fabrikaya getirilip üretim sürecine, bu sürece kadar yapım aşamasına, yapım aşamasından sonra satış sürecine kadar bütün aksiyonlarda lojistiği aktif olarak kullanmaktadırlar.

Son tüketiciye kadar varan tüm aksiyonlarda lojistik, bir ürünün taşınması, eleçlenmesi, siparişin hazırlanması, katma değerli işlemleri, ithalat ve ihracatı ile ürünün teslim olana kadarki tüm süreçlerinde yer alır.

Tedarik zinciri yönetimi, bu aksiyonlar içerisinde yürürlükte olan tüm faaliyetleri içerdiği için varış noktasına kadar yapılan tüm işler lojistiğin kullanılmasını gerektirir. Lojistiğe verilen önem artıkça, sektördeki teslimat performansı artar, firmaların ve lojistik şirketlerin bu bağlamda yapmış olduğu maliyetler ciddi anlamda düşmektedir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat