Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Lojistik firması nasıl seçilir?

549
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Lojistik firması nasıl seçilir?

Bir işletmenin bir lojistik firmasından hizmet almak istediği hizmet şekli ve talepleri nasıl olacak ise kendi operasyonuna en yakın ve uygun lojistik şirketi ile görüşmesinde fayda vardır. Buradaki ana kıstas hizmeti alan ile hizmeti verecek olan lojistik şirketinin kazan-kazan prensibi gereği faaliyet göstermesidir.

Bir örnek vermek gerekirse, ürettiği ürünleri sevk edecek olan bir firma, alıcısına gönderdiği ürünleri hep full araç şekli ile gönderiyorsa, gidip bir taşımacılık firması ile anlaşmalıdır. Aksi halde taşımacılık maliyetleri 1 olması gerekirken 5'e çıkar.

Bir lojistik firması ile çalışmak isteyen firma, görüşme esnasında tüm talep ve isteklerini görüşme yaptığı lojistik firmasına anlatmalı. Nasıl bir hizmet almak istediğini belirtmeli. Olmazsa olmazlarını açıklamalarıdır. Her iki taraf da mutabık kaldıktan sonra, konuşulan her konu anlaşmaya müteakip sözleşme altına almalıdır. İleride oluşabilecek problemlere ve hizmet memnuniyetsizliklerine karşı başka bir firma ile de tedarik sözleşmesi yapılmalıdır.

Firmaların yedek tedarikçi lojistik şirketi bulundurmaları, hali hazırda anlaşmış ve çalışmakta oldukları firmalarla ileride yaşayabilecekleri problemler, gecikmeli teslimatlar, hasar durumları gibi durumlarda tekrar bir ihale açamayacak ve ürünlerini zamanında teslim edemeyecek olmaları nedeniyle önemlidir. Böylece acil durumlarda, duruma hemen müdahale edilme ve o işi zamanında gerçekleştirme şansları olur.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat