Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Lojistik eğitimi özellikleri nelerdir?

1,719
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Lojistik eğitimi özellikleri nelerdir?

Türkiye'de lojistik sektörü, diğer gelişmiş birçok ülkeden gecikmiş olarak son 10 yılda büyük bir ivme kazanmıştır. Bununla birlikte üniversitelerimiz ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora olmak üzere, lojistik, uluslararası lojistik ve dış ticaret bölümleri açarak lojistik eğitiminin temellerini oluşturmuş ve bu yönde yetişmiş insan ihtiyaçlarına cevap vermiştir.

Lojistik eğitimin özellikleri, teorik anlamda yapılması gerekenlerin ki bunların içinde; yasal mevzuatlar, işletme faaliyetleri, pazarlama, mühendislik, uluslararası ticaret, finans, müşteri ilişkileri, lojistik aksiyonlar, lojistiğin temel ilkeleri, lojistik iktisadı, bilgi ve iletişim teknolojileri gibi sayabileceğimiz bazı konularda eğitimleri kapsar. 

Bu eğitimlerden sonra lojistik eğitiminin en temel unsuru olan pratik çalışmalara geçilir. Bu çalışmalar daha çok öğrenim süresince belirlenen tarihlerde yapılan stajları kapsamaktadır. Öğrenci staj süresince okulda öğrendiği teoriksel bilgileri bizzat yaşayarak pratiğe döker.Yapılan pratik ölçüsünde bilgi ve beceri artar.

Öğrenciler pratik anlamda kendilerini ne kadar geliştirebilirlerse, iş hayatlarındaki tecrübe ve bilgileri o derece artacaktır. Burada yapabilecekleri, mezun olduktan sonra direkt bir lojistik firmasına müracaat etmeleri veya firma veya şirketlerin lojistik departmanlarında en alt kademeden başlayarak sektöre adapte olmalarıdır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat