Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Lojistik bölümüne nasıl girilir?

419
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Lojistik bölümüne nasıl girilir?

Son yıllarda üniversitelerimizde lojistik sektörü ile ilgili olan birçok bölüm açılmıştır. Bunun yanı sıra sadece lojistik eğitimi veren özel üniversitelerimiz de mevcuttur. Şu an Türkiye'de ara eleman ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla ön lisans, yetişmiş insan ihtiyaçları için lisans bölümleri mevcuttur. Lisans bölümünün bitiminin ardından, isteyenler yüksek lisans ve doktora ile bilgi ve tecrübelerini arttırabilir veya akademik kariyer yapabilirler. 

Lojistik bölümünde eğitim görmek isteyenler üniversite sınavı sonunda alacakları puanlar çerçevesinde devlet veya özel üniversitelerde lojistik, uluslararası ilişkiler veya dış ticaret öğrenimi görebilirler.

Mezun olduktan sonra kendilerine en yakın görecekleri lojistik aksiyonlar içerisinde bir birim belirleyebilirler. Hava, kara, deniz yolu ve demir yolu olmak üzere lojistiğin bütün aksiyonlarında kendileri için en uygun şartlarda hizmet verebilecekleri alanlara yönelerek buradaki lojistik faaliyetlerine başlayabilirler. 

Derslerde teorik olarak aldıkları bilgileri, pratiğe geçirmek isteyen öğrenciler, bu yönde kendilerini geliştirerek, en uygun buldukları alanlarda kendilerini yönlendirebilirler. 

Türkiye'de lojistik eğitimleri veren meslek yüksek okulları da bulunmaktadır. Bu okullarda okuyan öğrenciler, diledikleri zaman lise bitiminde, üniversiteye geçiş esnasında direkt ön lisans ya da lisans eğitimlerine kaldıkları yerden devam edebilirler. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat