Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Limonun faydaları nelerdir?

68,825
kez izlendi
Puan: 4.69 / 5
Detaylı Açıklama

Limonun faydaları nelerdir?

Limon turunçgiller ailesinden bir meyvedir. Bu nedenle C vitamini yönünden zengin bir meyvedir. Kuvvetli aroması nedeniyle salatalara ve yiyeceklere güzel bir tat katar.


Limon'un faydaları
Limon, magnezyum ve bakır yönünden zengin bir besindir. Limon tüketiminin kan damarlarını genişletici etkisiyle kan akımı hızlanır. Bu da kalp damar sağlığı açısından olumlu bir etki yaratır. Limon damar açıcı özelliğiyle karaciğerin sağlığı açısından önem taşır.

Limon, C vitamini yönünden zengin bir besin olduğu için özellikle gribal enfeksiyonlarda fayda sağlar. Ancak limonun fazla tüketimi mide asidinin dengesini etkileyebileceğinden reflü rahatsızlığına sebep olabilir.

Hastalık zamanlarında limonu fazla sıkıp içmenin faydası yoktur. Çünkü limon zaten C vitamini yönünden zengin ve C vitamini suda eriyen bir vitamin olduğu için fazlası idrarla beraber atılır. İçilen bitki çaylarına bir miktar limon sıkarak ya da salataya limon kabuğu rendeleyerek limonun faydalı etkilerinden yararlanabilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat