Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Liberal ne demektir?

10,726
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Liberal ne demektir?

Liberalizm, insanlığın düşünce tarihinde çok önemli bir yere sahiptir. Liberalizmin kökeni sanayi devriminden de öncesine uzanır. Yüzlerce yıllık bir fikir akımı olarak liberalizm ancak şu şekilde özetlenebilir. Liberalizm; bireysel özgürlüğü temel alan, insan haklarını, çoğulcu toplumu, çoğulcu demokrasiyi, sivil haklarını, inanç özgürlüğünü ve fikir özgürlüğünü esas alan bir düşünce sistemidir.

Liberal ise son derece özgürlükçü olan liberal fikir akımını takip eden ve hayat şeklini liberalizme göre belirleyen insanlara denir. Türkiye'de siyasi dilde liberal kelimesinin kullanımı son derece farklı ve incitici bir nitelik kazanmış durumdadır. Liberal insan, Türkiye'de genel olarak; ilkesiz, günü kurtarmaya çalışan, bencil ve kişilerin şahsi çıkarlarının daha çok önemsenmesi gerektiğini düşünen kişiler olarak tanımlanır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat