Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Levrek pişirirken nelere dikkat edelim?

11,552
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Levrek pişirirken nelere dikkat edelim?

Levrek pişirmek için bazı püf noktalarına dikkat etmek gerekir. Öncelikle levrek seçimi çok önemlidir. Levrek yılın her döneminde pişirilir. Özellikle kış aylarında ve baharın başında levrek çok daha lezzetlidir. 


Eğer fırında levrek yapacaksak yanmaması için balığın altına kalın dilimlenmiş soğanlar koymak gerekir. Olgun domates ya da bir miktar su ile pişirmek levreğin yanmaması için idealdir. Tavada ise levreğin yanıp tavaya yapışmaması için tam pişmeden asla diğer yüzünü çevirmemek gerekir. Bu balığın dağılmasına neden olur. Bu nedenle tavanın kızmış olması da önemlidir. 

Damak tadınıza göre farklı baharatlar kullanabilirsiniz. Tavada yanmayan baharatlar seçmek önemlidir. Toz yerine taze baharatlar kullanmak tercih edilebilir. Levreği balıkçıya temizletebilir, fileto halinde de tüketebilirsiniz. Yapılışı için Fırında levrek nasıl yapılır? videosunu izlemeyi unutmayın. Herkese afiyet olsun!

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat