Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Lens temizliği nasıl yapılmalıdır?

6,675
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Lens temizliği nasıl yapılmalıdır?

Kontakt lens temizliği her akşam yatmadan önce yapılmalıdır. Bunun için yatmadan veya daha öncesinde kontakt lensler çıkarılmalıdır. Ardından lens solüsyonu çalkalanır ve lens kutusuna konulur.  Daha sonrasında iyice yıkanmış ve tamamen sabundan arındırılmış temiz elin avuç içine az bir miktar lens solüsyonu dökülür ve çıkardığımız lens diğer parmağımızın ucu ile alınıp, avucumuzdaki solüsyona sürerek hafifçe ovuşturulur. Bu ovuşturmanın amacı kontakt lense yapışmış proteinlerin uzaklaştırılmasıdır. Bu işlemin ardından biraz daha kontakt lens solüsyonu ekleyip duruladıktan sonra lensleri, temiz solüsyon koyduğumuz lens kutusuna koyabiliriz. 

Unutmayın, kontakt lens solüsyonları ve kutuları pahalı şeyler değildir. Bu nedenle hem göz sağlığınız hem de lenslerin ömrü açısından bu kutu ve solüsyonları düzenli olarak bol bol kullanmalısınız. Lens temizleme sıvısılarının son kullanma tarihlerine dikkat etmeyi ve her ay kontakt lens kutusunu değiştirmeyi de unutmayın. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat