Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Lens takmadan önce el nasıl kurulanmalı?

680
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Lens takmadan önce el nasıl kurulanmalı?

Lens takmadan önce ellerinizi kalıp sabun ve çeşme suyu ile yıkadıktan sonra, elleriniz halen ıslaksa, el temizliği işlemleriniz henüz bitmemiş demektir. Çünkü musluk suyunda var olan bakteriler ya da parazitler gözünüz için çok büyük bir tehlike arz eder. Bu nedenle lensinizi takarken elinizdeki çeşme suyu kalıntılarını mutlaka temizlemeniz, ellerinizi tamamen kurulamanız, su damlalarından arındırmanız gerekir. 

Ancak elleri kurularken genel olarak yapılan yanlış kağıt havlu yerine el havlusu kullanmaktır. Bir başkası kullanmasa bile lens takmadan önce elleri kurulamak için el havlusu kullanılmamalıdır. Çünkü havluda bulunan lifler ve nemli bir havlunun barındıracağı parazitler ve mikroplar göz için çok tehlikelidir. Bu nedenle kontakt lens kullanan kişinin banyosunda mutlaka kağıt havlu bulunmalıdır. Ellerinizi kağıt havlu ile kurularsanız, hem hijyen hem de gözünüzün sağlığı açısından çok doğru bir şey yapmış olursunuz. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat