Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kuru üzümün faydaları nelerdir?

3,520
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kuru üzümün faydaları nelerdir?

Kuru üzüm içerdiği yüksek demirle birlikte kadınlarda ve çocuklarda sık görülen kansızlık yani aneminin önlenmesinde son derece etkilidir. 1 yemek kaşığı bir porsiyon meyveye eşdeğer olacaktır. Kilo almak isteyenler bunu biraz daha yüksek tüketebilirler. 


Kilo almak istemiyorsanız kuru üzümü güne 1 yemek kaşığından fazla tüketmemek gerekir. Çok iyi bir enerji kaynağı olduğundan büyüme çağındaki çocuklarda ara öğün olarak tercih edilebilir. Zayıflama diyetlerinde de bir yemek kaşığının yanında beyaz leblebinin yanında fındık, ceviz, badem gibi yağlı tohumlar eklenerek uzun süre tok tutucu güzel bir alternatif olarak karşımıza çıkar. 

Kuru üzüm yüksek oranda lif içerir ve bağırsakların çalışmasına yardımcı olur. İçeriğinde yüzde 70 oranında früktoz yani meyve şekeri vardır. Enerji sağlar. Kuru üzüm sağlıklı diş, kemik, beyin gelişimi için son derece önemli olan bor mineralini de içerir. Özellikle çocuklar tüketmelidir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat