Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kuru cilt nasıl temizlenmeli?

4,179
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kuru cilt nasıl temizlenmeli?

Kuru cilde sahip olanlar cildini, çok sıcak ya da çok soğuk olmayan bir su ile temizlemesi önerilir. Cildi kuru olanlar kuru cilde özel bir temizleme sütü veya alkol içermeyen temizleme jeli ile ciltlerini temizleyebilir. Cilt yıkandıktan sonra pamuk yardımıyla tonik uygulamasına geçebilirsiniz.


Kuru ciltlerin temizleme işlemi bittikten sonra cilde mutlaka nem serumu uygulanmalıdır. Bunlar gliserin veya hylorik asit içerikli nem serumları olabilir. Günlük bakımın son işlemi olarak nemlendirici uygulanır. Kuru cilde sahip olan kişilerin cildini çok fazla ovalamaktan, sabun içerikli ürün kullanmaktan, aşırı sıcak ve soğuk su ile yıkamaktan kaçınması gerekir.

Soğuk ve sıcak su ile yüz yıkamak cildin nem seviyesini düşüreceği için cilt daha fazla pullanarak kuruma yapar. Bu durumda kuru ciltlerin ılık su ile yıkanması tercih edilir. Aynı zamanda kuru cilt hassas bir yapıya sahip olduğu için alkol içerikli ürünlerle de temas edilmemesi gerekir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat