Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kürtajdan sonra ne zaman cinsel ilişkiye girilebilir?

101,184
kez izlendi
Puan: 4.75 / 5
Detaylı Açıklama

Kürtajdan sonra ne zaman cinsel ilişkiye girilebilir?

Kürtajdan sonra cinsel ilişki dönemi, en az 1 hafta kadar ara verilmelidir. Oluşabilecek komplikasyonlara karşı bu süre 10 güne kadar uzatılabilir. Ona hekim karar verir. 

Neden bu kadar ara verilir? Çünkü hastada enfeksiyonu engellemek gerekmektedir. 1 hafta, 10 gün süreyle kürtajdan sonra az da olsa küçük kanamalar bekleyebiliyoruz. O kanama süresince cinsel ilişki enfeksiyona yol açacağından son derece sakıncalıdır. Onun için bu süreçte mutlaka beklenmelidir. 

Cinsel ilişkiyle beraber hastanın suya, denize girmesi ve küvette banyo yapılması yasaktır. Bu dönemde sadece duş alınmalı, suyun içinde küvette kalınmamalıdır. Hepsinin amacı enfeksiyon oluşmaması için ortaktır. 10 gün sonra yasak biter. Cinsel ilişkiye girmesinde bir sakınca görülmez. Tabii ki başına böyle bir olay gelmemesi açısından mutlaka korunarak cinsel ilişkiye girmesi tavsiye edilir. Eğer 10 sonunda ağrıları devam ediyorsa o zaman daha hafif bir cinsel ilişki tavsiye edilir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat