Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kürtaj yaptıran biri yeniden hamile kalabilir mi?

134,693
kez izlendi
Puan: 4.64 / 5
Detaylı Açıklama

Kürtaj yaptıran biri yeniden hamile kalabilir mi?

Kürtaj yaptıran biri çok büyük çoğunlukla bu yani % 99,99 bir daha hamile kalmasında bir problem çıkmayacaktır. Bu çok az oran nerede ortaya çıkacaktır? Bu da kürtajın bir komplikasyonu olduğu zamanlarda ortaya çıkar.

Kürtajda eğer, kürtaj esnasında bir rahimde delinme olduysa, kürtajdan sonra bir enfeksiyon ortaya çıktıysa, bu enfeksiyona bağlı olarak tüplerinde bir tıkanıklık, rahim içerisinde bir yapışma gibi problemler ortaya çıktıysa, daha ileriki dönemlerde hamile kalmakta zorluklar yaşanabilir.

Tedavi sonrası hamilelik mümkün

Bu tip durumlarda tedavi sonrasında hamilelik mümkün olacaktır. Bunlar aslında çok çok seyrek olan koşullardır. Bize bu soru geldiği zaman, ki bize gelen, en sık gelen soru budur; ileride çocuk yapmanızda bir problem olmayacaktır cevabını pratik olarak verebiliyoruz.

Kürtaj eğer uygun olmayan koşullarda yapıldıysa, rahim içerisinde bir yapışıklık oluştuysa, rahim ağzını, kanalını tahriş edici, tahrip edici birtakım uygulamalar yapılmışsa, ileri dönemlerde düşük ihtimalini artırıcı birtakım sebepler ortaya çıkabilir. Ama bu da biraz önceki komplikasyonlar gibi çok çok seyrek rastlanılan bir durumdur.

Kürtaj bir doğum kontrol yöntemi değildir

Bütün bunların olmaması için ön koşul kürtajın iyi ve temiz koşullarda yapılmış olmasıdır. Kürtaj yaptırmanın belli bir sınırı yoktur. Ancak mümkün olduğu kadar az yaptırmak gerekir. Burada bizim hastalarımıza her zaman söylediğimiz bir şey vardır. Kürtaj bir doğum kontrol yöntemi değildir.

İstenmeyen hamilelik herkesin başına gelebilir

Doğum kontrol yöntemleri için çok daha etkili yöntemler vardır. Hap kullanılması, spiral kullanılması, implant kullanılması doğum kontrol yöntemleri arasındadır. Bütün bunlar son derece etkili doğum kontrol yöntemleridir.

Kürtajı doğum kontrol yöntemi olarak kullanmak doğru değildir. Benim başıma gelmez diye bir şey yoktur. Defalarca başına geldiği halde bazı kadınlar ısrarla aynı şekilde benim başıma gelmez şekline inanıyorlar. İnanmayın herkesin başına gelir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat