Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kürk Mantolu Madonna'nın konusu nedir?

16,945
kez izlendi
Puan: 4.71 / 5
Detaylı Açıklama

Kürk Mantolu Madonna'nın konusu nedir?

Sabahattin Ali, Kürk Mantolu Madonna isimli romanı ile edebiyatımıza unutulmaz Maria Puder karakterini dahil etmiştir. Bu kitap 1943 yılında ilk baskısını yapmıştır. 

Romanda iki ayrı olay örgüsü vardır. Tercüme bürosunda çalışan anlatıcı, aynı büroda çalışan Raif Efendi ile tanışır ancak bu silik adamla aralarında bir muhabbet gelişmez. Raif Efendi'nin hastalandığı bir gün anlatıcı tercümeleri onun evine götürmek zorunda kalır. Raif Efendi'nin evine giden anlatıcı onu daha yakından tanıma şansı yakalar. 

Raif Efendi'nin daha sonra yeniden hastalanması üzerine Raif Efendi'nin notlarını toparlayan anlatıcı Raif Efendi'nin günlüğünü bulur. Günlükte yazanlar romanın ikinci kurgusunu oluşturur.

Etrafı ile iletişim kurmakta zorlanan Havranlı zengin bir ailenin çocuğu olan Raif'i babası Almanya'ya gönderir. Raif, Almanya'da fabrikaları gezmek ve incelemek yerine resim sergilerine ve galerilere gider. Gittiği bir sergide Maria Puder'in tablosu ile karşılaşır. Maria Puder'in kendisini görmeden tablodaki haline aşık olur. Daha sonra Maria Puder'i bulur ve büyük bir aşk yaşamaya başlarlar. Babasının vefatı üzerine Raif Türkiye'ye geri dönmek zorunda kalır. Maria ve Raif birbirlerine mektup yazarlar ancak bir süre sonra Maria mektup göndermeyi keser. Bunun üzerine Raif aldatıldığını düşünür ve başka bir kadınla evlenir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat