Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kurdele nakışı tekniği nedir?

53,637
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kurdele nakışı tekniği nedir?

Kurdele nakışı tekniği, piyasada bulunan çeşitli renk, ebat ve türdeki kurdeleleri kullanarak kumaş ya da benzer zeminlere figür işlemeye verilen isimdir.

Kurdele nakışında çoğunlukla çiçek, kuş, ağaç gibi doğal figürler işlenir. Kurdelenin hacimli yapısı kurdele nakışı ile işlenen figürlerin daha gerçekçi görünmesini sağlar.

Kurdele nakışı için zemin olarak değişik kumaş türleri kullanılabilir. Kurdele nakışı için kumaş seçiminde dikkat edilmesi gereken nokta kullanılacak kumaşın ince olmamasıdır. İnce kumaşlar desenin işlendiği zeminin altını göstereceği için yapılan nakışın görünüşünü olumsuz etkileyebilir. 

Kurdele nakışında renk seçimi önemlidir. kurdele nakışında figürlerin gerçekçesi görünmesi için çalışılacak konu ve desene uygun renk seçmek gerekir. 

Kurdele nakışında figürler kurdelenin doğrudan kumaşa işlenmesi ile oluşturulabileceği gibi kurdelenin elde işlenmesi ile istenen modeller de ayrıca yapılıp, sonradan kumaşa eklenebilir. Kurdele nakışında kurdelenin yanı sıra boncuklar ya da farklı süsleme malzemeleri de kullanılabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat