Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kurban eti nasıl saklanmalı?

75,341
kez izlendi
Puan: 4.35 / 5
Detaylı Açıklama

Kurban eti nasıl saklanmalı?

Kurban kesildikten sonra etlerinin uzun süre lezzetli ve sağlıklı bir şekilde saklanabilmesi için dikkat edilmesi gereken çok önemli noktalar var.

Hemen poşetlenmemeli
Öncelikle kurban kesildikten sonra etleri hemen parçalanıp poşetlenmemeli. Et daha sıcakken veya çok tazeyken naylon poşete konulursa rengi yeşile döner ve çok kısa bir süre içinde kokar. Bu da etin ziyan olmasına neden olur. Kurban kesildikten sonra poşetlenmeden önce mümkünse bir gece buzdolabında dinlendirilmelidir. Dinlendirildikten sonra küçük parçalara ayrılıp poşetlere konularak dondurulabilir.

Kurban etinin dondurulması
Kurbanı kestikten hemen sonra yemek de tavsiye edilmez. Çünkü et dinlenmediği için hazmı çok zor olur. Dondurulan kurban etlerinin 6 ay içinde tüketilmesi tavsiye edilir. Dondurulmuş etler kullanılmadan bir gün önce dondurucudan çıkarılıp buzdolabına alınmalı ve burada çözülmesi beklenmelidir. Bundan sonra tüketilebilir. Donmuş etler oda sıcaklığında çözdürülmemelidir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat