Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kulakta basınç nedir?

59,894
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kulakta basınç nedir?

Kulakta basınç ya da dolgunluk hissi ses iletiminin engellendiği dış kulakla veya orta kulakla ilgili hastalık gibi durumlarda ortaya çıkar. Özellikle dış kulak yolunu kapatan kulak kiri dediğimiz durumda ses dalgaları kulak yolundan orta kulağa iletilemeyeceği için dolgunluk ya da tıkanıklık hissi veya kulakta basınç hissi ortaya çıkabilir. 


Orta kulakla ilgili çeşitli durumlarda da kulakta basınç hissi ortaya çıkabilir. Kulağımız tıkalı gibidir ve içeride dolgunluk hissi yaşarız. Orta kulakta kulak zarında basınç travmaları olması durumunda, uçak yolculuklarında, dalışlarda, orta kulak hastalıklarında, kulak zarının negatif basınca maruz kalmasına neden olan, kulağın havalanmasını engelleyen östakinin tıkalı olması durumlarında, grip olduğumuzda, sinüzit olduğumuzda, viral üst solunum yolu enfeksiyonlarında östaki tüpünün fonksiyonları etkilenir. Bu durumda orta kulakta negatif basınç ortaya çıkar, kulakta basınç ve dolgunluk hissi ortaya çıkabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat