Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kulaklarımızı temizlerken nelere dikkat etmeliyiz?

17,329
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kulaklarımızı temizlerken nelere dikkat etmeliyiz?

Kulak temizliği sırasında en sık yapılan hata dış kulak yoluna sivri cisimler sokulmasıdır. Bu tip durumlarda dış kulak yolunda travma oluşur ve dış kulak yolu enfeksiyonlara açık hale gelir. 

Dış kulak yoluna, ucunda pamuk bile olsa, sivri cisimler sokulmamalıdır. Kulağınızı bir parça pamuk ile temizleyebilirsiniz. 

Vücudunuz kullandığınız sabun ya da şampuan benzeri kimyasal maddelere alerjik reaksiyon gösteriyorsa, kulak yolu içinde sıvı biriktirmeye müsait bir alan olduğundan kimyasal maddelerin kullanımı sonucunda kulakta kaşıntı, egzama ve alerji durumları meydana gelebilir. 

Kulak temizliği için uygulayabileceğiniz en iyi yöntem gliserin damlası ile dış kulak yolunda biriken salgıyı yumuşatmak ve yumuşayan salgıyı bir parça pamuk yardımı ile temizlemektir. 

Banyo sırasında kulağa girip çıkan sular kulaktaki salgıyı görünür hale getirir. Banyo sonrasında kulağınızı kurularken temizliğini de yapmanızda fayda vardır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat