Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kulak yıkatma işleminden sonra nelere dikkat etmek gerekir?

71,810
kez izlendi
Puan: 3.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kulak yıkatma işleminden sonra nelere dikkat etmek gerekir?

Dış kulak yolunun basınçlı suyla yıkanmasından sonra dış kulak yolunda herhangi bir enefksiyon yoksa ya da dış kulak yolu tamamen temizlenmişse kulağınızı kuru tutmanız yeterli olacaktır, özel tedbir almanıza gerek yoktur. 

Dış kulak yıkamalarından sonra doktorunuz kulak yolunda hala kir olduğunu söylüyorsa size kullanmanız için damla ve yumuşatıcı verir. Bunların kullanılmasından sonra doktorunuz sizi yeniden kulak yıkatmak için çağırabilir. 

Kulak yıkama işleminden sonra dış kulak yolunda enfeksiyon geliştiyse veya ağrı varsa uygun ilaç tedavisi ile doktorunuz size yardımcı olacaktır. 

Kulak yıkama işlemi sonrasında dış kulak yolunda kalabilecek bir miktar sıvı nedeni ile rahatsızlık duyabilirsiniz. Böyle bir rahatsızlıkla karşılaştığınızda başınızı sıvı kalan tarafa doğru eğerek kalan sıvıyı pamukla çıkartmaya çalışabilirsiniz. 

Pamuklu kulak temizleme çubukları ile kulağın içini kurcalamak, kulakta kalan sıvıyı çıkartmaya çalışmak ya da tıkanıklığı açmaya çalışmak enfeksiyona yol açabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat