Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kulak çınlamasını nasıl azaltabiliriz?

96,380
kez izlendi
Puan: 4.66 / 5
Detaylı Açıklama

Kulak çınlamasını nasıl azaltabiliriz?

Kulak çınlamasını azaltmak için altta yatan sebebe dikkat etmek gerekir. Örneğin kolesterol yüksekliği veya tansiyon yüksekliği olan bir insanın düzenli egzersiz yapması, düzenli uyuması ve diyetine dikkat etmesi gereklidir. Bu şekilde kulak çınlamasını azaltabilir.

Kişide kulak çınlamasının asıl sebebi eğer aspirin kullanımı ise kardiyoloji uzmanına danışılarak aspirin kesilebilir. İç kulaktaki sinirleri tahriş edip zarar verebilen ilaçları kullanmak kulak çınlaması riskini arttırır. Bu ilaçlar ototoksik ilaçlar olarak bilinir. Mide ilaçları, alerji ilaçları ve tansiyon ilaçları gibi birçok ilaç ototoksik ilaçlar arasındadır. 

Kendisinde kulak çınlaması olduğunu düşünen insanların ototoksik ilaç listesini yanlarında bulundurmaları gereklidir. Kulak çınlaması olan insanların tuz ve kafeinden uzak durması gereklidir. 

Akdeniz tarzı olarak bilinen bol yeşillikli beslenme düzeni kulak çınlamasını azaltabilir. Sarımsak yemek, deniz balıklarını tüketmek iç kulaktaki sinirlerin ölümünü yavaşlatır. Böylelikle kulak çınlaması riski azaltılabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat