Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Küba'da Amerika ile ilişkilerin iyileşmesinden sonra neler değişebilir?

379
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Küba'da Amerika ile ilişkilerin iyileşmesinden sonra neler değişebilir?

Küba ile Amerika Birleşik Devletleri'nin ilişkilerinin düzelmesi aslında hepimizin beklediği bir durumdu. Yıllarca aradaki ilişkinin iyileşmesi ve barış olması bekleniyordu. Küba & Amerika ilişkilerinin iyileşmesi her iki ülke için de avantaj olacak.


Küba ABD'nin Washington kentinde kendi büyükelçiliğini açtı ve bayrağını çekti. Keza Amerika Birleşik Devletleri de Küba'nın Havana şehrinde kendi büyükelçiliğini açtı. 

Her iki ülke diplomasi anlamında anlaşmalarda bulundu. Özellikle bu konu Küba tarafında turizm açısından çok önemli bir yansımaya sebep oldu: Amerika'da bulunan, çok seyahat eden büyük bir kitle, yıllardır görmek istedikleri Küba'ya ABD - Küba ilişkileri düzenlendikten sonra akın akın gelmeye başladı. 

Bu da beraberinde şunu getirdi: Küba turizm potansiyeli çok iyi olan bir ülke ve dünyanın dört bir yanından turist alıyordu ancak Amerika'dan gelecek yoğunluğu beklemiyordu. Bundan dolayı otel sayısı, yatak sayısı anlamında bir anda zorluklar yaşanmaya başlandı. Turistler otellerde yer bulamama sorunları ile karşılaştı. Bununla birlikte talebin artması ile fiyatların da artışı söz konusu oldu. Amerikalılar gitmeye başladıkça Küba'daki turistik hizmetlerin fiyatları da artmaya başladı. Tabii ki bu da ister istemez diğer dünya ülkelerindeki turistleri de etkiliyor. 

Turizm gelirlerinin artması Küba'ya çok pozitif etkiler gösteriyor. Yıllardır görüşmedikleri Amerikalılarla tanışıyorlar. Kültürel olarak İngilizlere, Fransızlara, özellikle Kanadalılara hiç yabancı olmayan bir ülke olan Küba, şimdi bir de Amerikan kültürü ile tanışıyor. 

Bu anlamda ilişkilerin iyileşmesi Küba ve Amerika için çok iyiyken, özellikle seyahat anlamında bakarsak, turizm hizmetlerindeki fiyat artışı nedeniyle diğer ülke vatandaşlarının Küba seyahat planlarını erkene çekmesi, ellerini çabuk tutması gerekiyor.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat