Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Küba pahalı bir ülke mi?

36,373
kez izlendi
Puan: 4.72 / 5
Detaylı Açıklama

Küba pahalı bir ülke mi?

Küba'daki hükümet politikaları nedeniyle Küba pahalı bir ülke diyebiliriz. Küba'ya kendi başınıza gitmeniz mümkün değil, mutlaka bir tur ya da organizasyonla gitmeniz gerekiyor. Kalacağınız oteli ancak bu şekilde ayarlayabilirsiniz.

Otellerin fiyatı oldukça yüksek. Turist olarak Küba'ya gitmek bu nedenle oldukça masraflı. Otel fiyatları 200, 250'i doları bulurken, Küba'da taksiye binmek ise en azından 10 dolar mal oluyor.

Küba'ya turistler için ayrı fiyatların uygulandığı bir ülke diyebiliriz. Küba'da konaklamaya oldukça fazla para vermeniz gerekiyor. Otellerden sonra en pahalı yerler ise restoran ve kafeler.

Küba'da alışveriş de oldukça masraflı. Özellikle puro almak istediğinizde ancak hükümete ait dükkanlardan alışveriş yapabilirsiniz. Puro satan bu dükkanlar oldukça pahalı. Küba'da puroyu sokaktan da satın alabilirsiniz ama kalitesinden emin olamazsınız. Puroyu ülke dışına çıkarmak da oldukça zor, bunun için özel bir belge almış olmanız gerekiyor.

Küba'da para birimi ise değişken, önceden dolar kullanılıyorken, şimdi kendi para birimleri olan peso geçerli. Peso her ne kadar dolar kadar değerli bir para birimi değilse de turist olarak harcayacağınız paranın miktarı maalesef değişmiyor.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat