Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kronik üretrit nedir?

7,179
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kronik üretrit nedir?

Üretra adı verilen organ, idrar yapılan penisin uç noktası ile idrar kesesi arasında, idrar kesesinden penisin ucuna kadar idrarı taşıyan ve atılımını sağlayan organdır. Her organın bir enfeksiyonu olduğu gibi, üretranın da bir enfeksiyonu vardır. Nasıl ki bademciklerde bir enfeksiyon olduğunda bunlara tonsilit, sinüsler iltihaplandığında buna sinüzit diyorsak, üretra dediğimiz organda bir iltihap olduğunda da buna üretrit deriz. Üretrit, idrarın atımınını sağlayan üretranın iltihaplanmasıdır. 

Üretrit, erkeklerde özellikle cinsel yolla bulaşan hastalıklar nedeniyle enfekte olan, mutlaka tedavi edilmesi gereken, tedavi edilmezse kronikleşen ve sürekli akıntıya neden olan bir enfeksiyon hastalığıdır. Bu akıntı sonucunda darlıklardan tutun, prostatın ve yumurtalığın iltihabına kadar giden sorunlar oluşabilir. Bunlar ürolojik açıdan önemlidir.

Cinsel yolla bulaşan hastalıklar nedeniyle tedavi edilmeyen ya da yetersiz tedavi edilen hasta grubunda, üretra enfeksiyonu kronik bir hal alır ve buna da kronik üretrit adı verilir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat