Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kronik depresyon neden olur?

3,716
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kronik depresyon neden olur?

Kronik depresyon iki yıldan fazla süren depresyondur. Kronik depresyonun en büyük nedeni, hastanın geçirdiği ilk atağın zamanında tedavi edilmemiş olmasıdır. Kişinin yaşadığı depresyonu çoğunlukla dış etkenlere bağlaması, tedaviyi engelleyici en önemli faktörlerden biridir. 

Kişi iflas edebilir, ilişki sorunları yaşayabilir, ekonomik sıkıntılar yaşayabilir veya işle ilgili sorunlar yaşayabilir. Fakat bunlar depresyona tek başına sebep olmaz, sadece depresyon durumunu tetikleyebilir. Bu durumlarda kişi tedavi arayışı içine girmeyebilir. 

Kişi, yaşadığı sorunları fark ederek yardım almak isteyebilir. Fakat etkin tedavi sürecine geçilemeyebilir. Ülkemizdeki depresyon hastalarının da çoğu kez tedaviye ilaç yoluyla başladığını ama düzenli kullanmadıkları gözlemlenir. 

Depresyon bazen distemik bozukluk ile karıştırılabilir. Distemik bozukluk da uzun yıllar devam etmiş ve kişilik özelliğine dönüşmüş, tam depresyon kriterlerini karşılamayıp düşük düzeyde seyreden depresyon belirtisi olarak bilinir. Depresyon ile distemik bozukluğun özelliklerinin ayrı ayrı değerlendirilmesi ve sonrasında tanı konulması gereklidir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat