Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kronik depresyon nasıl tedavi edilir?

8,654
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kronik depresyon nasıl tedavi edilir?

Kronik depresyon tedavisi, klasik depresyon tedavisi ile aynıdır. Depresyon tedavisinde psikoterapinin çok önemli olduğu bilinir. Depresyon tedavisinin antidepresan kullanmanın da çok etkili olduğu bilinir. Fakat bu iki tedavi yöntemi bir araya getirildiğinde çok daha başarılı bir sornuç alınabilir. 

Kronik depresyonu tedavisindeki farklılıklara gelindiğinde; kişinin tedaviye karşı umudunu ve güvenini kaybetmiş olduğu görülür. Çoğunlukla kişi kendini iyi hissetmeye başladığında tedaviyi kesmeyi tercih edebilir. Bu durum tedaviyi olumsuz etkiler çünkü tedavi tam tamamlanmadan kalıcı olumlu etkiler görmek zordur. 

Kronik depresyon tedavisinde, iyileştirici tedavi çok küçük bir kısmı oluşturur. Aslında kronik depresyon tedavisinin amaçladığı şey, koruyucu tedaviyi sonuna kadar sürdürebilmek ve ileriki zamanlar için hastaya koruyucu bir kalkan yaratmaktır. 

Kişi depresyondan tamamen arınmadığı zaman, ilaç almayı keser. Fakat bunun sonucunda birkaç ay içerisinde yeniden depresyon belirtilerini taşımaya başlar. Bu belirtileri aşmak için ilaç kullanmaya başladığında vücudunda bir dengesizlik hissedebilir. Depresyon sürekli tekrarlamalarla gittiği için kişi bir süre sonra tedaviye karşı olan umudunu yitirebilir. Bu durumda depresyon kronikleşir ve tedavisiz kalır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat