Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kronik depresyon nasıl bir rahatsızlık?

8,828
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kronik depresyon nasıl bir rahatsızlık?

Depresyon denildiği zaman kişinin duygu durumuyla alakalı bir hastalıktan bahsedilir. En sık görülen psikiyatrik bozukluk olarak bilinen depresyon, ileride dünyanın en önemli sağlık sorunlarından biri olmaya adaydır. 

Depresyondayken kişi mutsuz, neşesiz bir tutum sergiler. Çevreye daha önce zevk ve ilgi duyarak bakarken, depresyon durumunda çevresine olan ilgisi kesinlikle azalır. Kendini; halsiz, bitkin ve yorgun hisseder. Bu dönemde kişinin sosyal ilişkileri zayıflamıştır. Kişinin uykusu, iştahı ve cinsel isteği ileri derecede bozulmuş olabilir. 

Kronik depresyon ise depresyon belirtilerinin en az iki yıl süreyle kişide gözlemleniyor olması gerekir. Kişinin depresyona girdiğini, depresif özellikler taşıdığını gözlemlediğimiz zaman ona karşı çok dikkali ve özenli olmamız gerekir. Onun profesyonel bir destek almasını sağlayıcı, depresyonun kronikleşmesini engelleyici bir katkı sunmamız hasta için oldukça önemlidir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat