Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kova burcunu 2016'da para ve kariyer alanında neler bekliyor?

1,734
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kova burcunu 2016'da para ve kariyer alanında neler bekliyor?

Maddi konular ve iş bağlantılarınız açısından yılın ilk yarısı özellikle Şubat ayından itibaren ani gelişen kararlarla ortaklı işleriniz, proje çalışmalarınız hız kazanacak. Yaratıcı enerjilerinizin yoğun olacağı yılın ilk yarısı, uzun süredir beklediğini düşündüğünüz projelerinizle ilgili fırsatlar yaratmaya dönük olacaksınız. Yurtdışı bağlantılı işleriniz adına bu yıl önemli adımların atıldığı, başlangıçların yapıldığı, kararlar aldığınız bir sezon söz konusu. Yabancılarla ortaklıklar, yeni gelişmeler, başlayan işlerin düzene girmesi  adına faal bir sene yaşayabilirsiniz. 

Yılın ikinci yarısı eşiniz, iş ortaklarınız, komisyonlu işleriniz, primler, nafaka, miras gibi alanlarda maddi olarak daha rahat olacağınız etkiler öne çıkıyor. Bu alanlarda hal olmayan bir işini, mahkemeniz varsa, Eylül ile birlikte düzene girip sonuç alabilirsiniz. 

Bu yıl iş ve kariyer alanlarınızda tamamlama, sonuca ulaşma senesi olacak. Yeni başlangıçlar olabilir ama bunlar daha çok önceden başlayan ve bir türlü sizin istediğiniz ölçüde devam etmeyen veya duran işlerin aniden gelişme göstererek faal olması şeklinde yaşanabilir. Ancak yılın ilk yarısı enerjilerin gelişmeleri tutma, bekletme, ilerlemekte zorlanma etkileri verecek olması, acele ile karar almamanızı ve düşünerek hareket etmeniz gerektiğini de vurgulamakta. 

Özellikle Nisan ve Mayıs aylarında etkin olacak birden fazla gezegenin geri harekette olması, bu dönemi ilerlemekten ziyade, toparlama, yeniden planlama ve revize etme üzerine kurmanızı daha doğru kılmakta. 

5 - 25 Ocak arası gerçekleşecek Merkür gerilemesi, rakip ve düşmanlar, rekabet ettiğiniz kişilerden gelebilecek sorunlar, gelir gider dengelerinin iyi ayarlanması açısından hassasiyet verirken, eski bir iş veya projenin tekrar gündeminize gelmesini de sağlayabilir. Bu aralıkta yeni başlangıç yapmamak, elinizdeki işleri toparlamak gerekmekte. 

Yılın ilk yarısı sizin için en hassas dönem kariyer alanlarınızla bağlantılı gerileyecek olan Mars retrosu olacak. 17 Nisan - 30 Haziran arası aktif olacak bu enerji, kariyer ve iş alanlarınızda riskten uzak ve dikkatli planlamalara ihtiyacınız olacağını vurguluyor. Bu süreç maddi konularda  atılımdan ziyade beklemede kalmanın daha doğru olacağına işaret etmekte. 17 Nisan - 30 Haziran arasında işinizde riskli adımlardan uzak durun ve yeni bir başlangıcı planlamayın. 

8 Ocak - 9 Mayıs arasında gerileme sürecinde olacak Jüpiter parasal alanlarınızı yönetmekte. Özellikle yükselen Kova burçları bu aralıkta finansal konularda durağan bir süreç yaşayabilirler. Eski alacakları tahsil etmek adına uygun olan bu dönem, maddi konularda borç vermek, kredi işleri, spekülatif yatırımlar adına sizi zorlayabilir, tedbirli olun. 

9 Mart'ta gerçekleşecek Güneş tutulması, iş ve kariyer alanlarınız içinde özellikle ortaklıklar, ortaklı işler ve projeler, yurtdışı bağlantılarınız adına önceden başlayan işlerinizde sonuç almanızı sağlayabilir. Bu dönem ani fırsat veya kararlarla yeni bir ortaklığa başlama veya teklif almakta söz konusu. Tutulma sonrası Mart'ın ikinci haftasından itibaren etkin olacak bu enerji, Nisan ayında gelişmeler yaşamanıza neden olabilir. 

18 Ağustos'ta burcunuzda gerçekleşecek Ay tutulması, bir çok alanda olduğu gibi kariyer alanınızda da kadersel bir değişim ve yeni bir sürecin başlangıcını oluşturabilir. Devam eden işleriniz adına özellikle üstlerinizle olan ilişkilerinize bu süreçte 18 Ağustos sonrası ve Eylül ayında dikkat etmekte fayda var.

Tutulma iş alanlarınızda var olan etkileri tetikleyeceği için, sorunlar büyüyebileceği gibi, yeni bir başlangıç ve biten bir durumun ardından gelen bir teklif ile farklı bir işe veya mevkiye geçmeyi de mümkün kılabilir. 18 Ağustos sonrası bilhassa Eylül ayını iyi yönetmek gerekecek. Eylül ayı bu yılın sizin adınıza en hareketli zamanlarından biri olacak. Bu süreçte şartlar sonuçlarını uzun vaade yaşayacağınız önemli durumları tetikleme ve başlatmaya yönelik olacak. 

2016 yılında Ağustos ve Eylül aylarına gerçekleşecek tutulmalar sizi iş ve kariyer konularında zorlayarak önemli deneyimlerden geçmeye itecektir. Rekabet ettiğiniz kişilerin farklı yüzlerini görebilir, ilginç gelişmeler yaşayabilirsiniz. Her durumda koşulları ve şartları bu dönemde zorlamayın ve mantık ile akılcı kararlarda kalmaya gayret edin. İzlemek ve sonra hareket etmek önemli olacak. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat