Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Koşu nedeniyle oluşan rahatsızlıklar nasıl tedavi edilir?

4,341
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Koşu nedeniyle oluşan rahatsızlıklar nasıl tedavi edilir?

Kişiler koşma sonrasında rahatsızlıklarla karşı karşıya kaldığında öğrenilmesi gereken en önemli nokta gerekli tedbirleri almaktır. Kişilerde ortaya çıkan stres kırığı, aşil tendonu sorunları ve diz sorunlarında en önemli sorun kişinin gerekli ısınma egzersizlerini yapmamasıdır. 

Koşu öncesi gerekli egzersizler ve ısınma hareketleri yapılarak ortaya çıkabilecek yaralanmalar önlenmiş olur. Koşma nedeniyle ortaya çıkan ayak sorunlarında kişilerin ayak basma sorunlarının önemli bir yeri olduğu bilinmektedir. Kişilerin uygun ayakkabı kullanımına dikkat etmeleri, kişiye özel tabanlıklar kullanmaları bu sorunların ortaya çıkışını önler. 

Koşu programının incelenmesi de çok önemlidir. Kişilerin vücut ağırlıklarına, kas güçlerine uygun programları denemeleri gerekir. Kişilerin koşu mesafelerini çok ve ani arttırmamalıdır. Uygun ayakkabı kullanımı, gerekli egzersizlerin yapılması ve koşu miktarının yavaş yavaş arttırılması sorunların oluşmasını önler.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat