Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Koşu ayakkabısı nasıl olmalı?

10,048
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Koşu ayakkabısı nasıl olmalı?

Koşu ayakkabılarındaki en önemli özellik yaylanma kabiliyetidir. Ayakkabı tercih ederken muhakkak esnek, yumuşak ve alt tarafı kalın bir ayakkabı tercih etmek gerekir. Topuk bölgesinin yastığının iyi olması, ayak ön tarafının geniş olması ve ayakların yaylanma hissini algılıyor olması önemlidir. 

Bir diğer nokta da ayağa uygun ayakkabının tercih edilmesidir. Ayağın yapısı satıcıya belirtilmelidir. Eğer ayakta düztabanlık ya da yüksek kavis sorunu varsa koşu ayakkabısı alırken bu durumlara uygun nitelikteki ayakkabıları tercih etmek gerekir. Önemli pek çok marka içe basan ve dışa basan kişiler için farklı formlarda ayakkabı üretmektedir.

Koşu ayakkabılarının 500 km'de bir değiştirilmesi gerekir. Ayakkabının içindeki yastıklar bu süreçte erir. Ayakkabı bağcığı da bir diğer önemli noktadır. Ayağınızı içe basıyorsanız dışa doğru, dışa basıyorsanız içe doğru bağlayarak ayakkabının bağcıklarıyla ayağınızı dengelemeniz gerekir. Bu şekilde burkulma sorunları da ortadan kalkar. 

Günlük hayatta kullanılacak koşu ayakkabıları da spor yaparken kullanılan ayakkabıya yakın olmalıdır. Bu şekilde ayakla ilgili oluşabilecek önemli sağlık sorunları ortadan kalkar.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat