Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kordon kanı ve dokusunun saklanması nasıl bir işlemdir?

15,132
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kordon kanı ve dokusunun saklanması nasıl bir işlemdir?

Doğum sırasında hekim tarafından toplanan kordon kanı ve alınan kordon dokusu parçası en geç 24 - 36 saat içinde laboratuvara ulaştırılmak üzere bölge yetkililerimiz tarafından bizim aileye verdiğimiz özel bir kit vasıtasıyla doğum gerçekleşen hastaneden alınmaktadır. Daha sonra kit gerekli işlemler yapılmak üzere laboratuvarımıza ulaştırılır. Yaşam Bankası'na ulaşan kordon kanı ve dokusu içerik ve mikrobik tetkikler açısından incelenir. Ayrıca anne kanından da bazı testlerin sonuçlarının tamamlayıcı bilgi olarak laboratuvarımıza ulaştırılması gerekmektedir. 

Bu aşamada bir detay çok kritik bir şekilde öne çıkmaktadır. Önemle belirtmek isterim ki, Yaşam Bankası kan veya dokuyu direkt saklamaz. Bu biyolojik malzemelerin en gerekli olan kısımlarını yani kök hücrelerini ayrıştırıp saklar. Bu da ileride dondurucudan çıkarılan malzemenin direkt nakile hazır ve kullanılabilir olmasını sağlar. Ayrıca bu yöntemle, ileride çözülme sonrası olası kök hücre üretilememe riskleri de ortadan kaldırılmış olur. Bahsettiğimiz detaylı tetkikler tamamlandığında eğer saklamaya uygun bulunursa, değişik dondurma tekniklerinden biri kullanılarak kök hücreler dondurulur ve azot tanklarına yerleştirilerek -196 santigrat derecede saklanır. Saklama süresi olarak tıbben belirlenmiş bir zaman sınırlaması bulunmamaktadır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat