Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Zam İsteme Yolları

Patrondan zam nasıl istenir?

7,162
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama
İnsan Kaynakları Danışmanı

Her çalışan zamanı geldiğinde hak ettiği ücret zammını almak ister. Peki zam almak için gereken şartlar nelerdir? Zam almak için öncelikle iyi bir çalışan olmak gerekir. İyi bir çalışan hem işini olması gerekenden daha iyi yapan, hem de yaptığı işin ve yarattığı faydanın fark edilmesini sağlayan çalışandır. İşinize çok bağlı olabilir, yaptığınız işte harikalar yaratıyor olabilirsiniz ama üstlerinize bunu göstermezseniz çabalarınız zam olarak geri dönmeyebilir.


Zam almak için gereken şartların oluştuğuna inanıyorsanız, yöneticinizle bir görüşme ayarlayın. Bu görüşmeye iyi hazırlanın. Neden zammı hak ettiğinize önce kendinizi de ikna edebilecek bir argüman yartın. Hatta mümkünse elle tutulur verilere sahip olun.

Görüşmede doğrudan zam konusuna girmeyin. Sosyal konulardan bahsedin, sonra uygun zamanda konuyu açın. Patron olumsuz yaklaşırsa da ortamı germeyin ve sertleşmeyin. İkna etmeye çalışın. Yöneticinizi işten ayrılmakla tehdit etmeyin. Israrcı bir algı yaratmayın.

Daha fazlasını öğrenmek için videoları izleyin.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat