Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Yeni Ay ve Dolunayın Etkileri

Dolunay nedir?

34,641
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama
Astrolog

2016 yılının Kasım ayında, 14 Kasım'da gerçekleşen "süper dolunay" ile daha da dikkat çeken dolunay ve etkilerinin yanı sıra, dolunay ile birlikte bu dolunayın öncesinde, bizi bu dolunaya taşıyan yeni ayı ve yeni ay etkilerini öğrenmek için Astroloji Uzmanımız ve Astroloji Eğitmeni Berna Atay ile hazırladığımız videolarımızı izleyebilirsiniz. 


Yeni ay ve yeni ayın dünyaya etkileri

Yeni ay, Ay ve Güneş'in bir araya gelmesidir. Güneş her ay bir burcu ziyaret eder. Yolculuğu tam 30 gün sürer. Ay ise aynı hızda hareket etmez. Güneş'in bir burç değiştirmesi sırasında Ay tüm burçları gezerek Güneş'i yakalar ve gökyüzünde bir araya gelirler. Yeni ay dönemlerinde biz gökyüzüne baktığımızda Ay'ı göremeyiz. En karanlık zamandır. Dolayısıyla yeni ay, yeni tohumların ekildiği, bazen içsel olarak kararsız olduğumuz, enerjinin biraz baskılı olduğu zamanlardır. Ama yeni ayın gerçekleşmesi ile motivasyonumuz daha yükselir

Yılda 12 yeni ay yaşarız. Bu 12 yeni ay 12 farklı burçta gerçekleşir. Her birindeki etkiler farklıdır.
- Koç burcundaki yeni ay ile kişisel enerjimiz ve motivasyonumuz ortaya çıkar. 
- Boğa burcundaki yeni ayda genellikle maddi ve manevi konulara dikkat etmemiz gerekir. 
- İkizler burcundaki yeni ayda iletişim yoğunlaşır, yeni kararlar alınır ve daha çok seyahat etmek istenir. 
- Yengeç burcundaki yeni ayda özellikle ev, aile ve yuva kurma ile ilgili konular ön plana çıkar. 
- Aslan burcundaki yeni ayda motivasyon ve yaratıcılık artar, eğlenme ihtiyacı yoğunlaşır. 
- Başak burcundaki yeni ay ile işle ilgili konular devreye girer, işle alakalı yeni kararlar alınabilir.
- Terazi burcundaki yeni ayda ilişkiler ve ilişkilerle ilgili konular ön plandadır. 
- Akrep burcundaki yeni ayda ortak kazanımlar, motivasyon ve sağlık konuları üzerinde dururuz. 
- Yay burcundaki yeni ayda motivasyon yükselir, eğitimle ilgili konular öne çıkar ve hayatımızla ilgili önemli kararlar alırız.
- Oğlak yeni ayı iş, kariyer, hedefler ve toplumsal statünüzle ilgili konuların gündeme geldiği zamanlardır. 
- Kova burcundaki yeni ay toplumsal konuların, farkındalıkların artığı, sosyal çevre ile daha iç içe olunduğu zamanlardır.
- Balık burcundaki yeni ayda enerjimiz düşebilir, daha içe kapanık hale gelebiliriz; bu dönemde yalnız kalma isteği ön planda olur.

Dolunay ve dolunayın etkileri

Yılda 12 dolunay yaşarız ve 12 de yeni ay vardır. Yeni ay yaşarız, yeni tohumlar ekeriz; Ay ve Güneş bir aradadır. Dolunay zamanında da Ay, Güneş'in tam karşısındadır. Bu dönem Ay'ın en parlak olduğu zamandır. En aydınlık gecedir. Yeni ayın enerjisi ile dolunayın enerjisi birbirinden farklıdır. Yeni ayda tohum ekeriz, dolunayda ektiğimiz tohumların fidanlarını, meyvesini alırız. Dolunay, yeni ay döneminde aldığımız kararları net bir şekilde gördüğümüz ve sonuçlarını aldığımız dönemlerdir.

Özellikle şunu belirtmek gerekir: Yılda 12 dolunay yaşarız. Her bir dolunay kendi barındırdığı konu ile ilgili bir şeyleri açığa çıkartır. Bu anlamda Koç burcundaki dolunay ile Yengeç burcundaki dolunay farklı şeyleri açığa çıkaracaktırBu anlamda her dolunayı farklı bir şekilde değerlendirmek gerekir.

Dolunay zamanları çok yoğun trafik vardır. Vücudumuzda sıvı artışı söz konusudur. Dolunay git gellere neden olur. Dolunay zamanları ben ve sen dengesi her türlü ön plandadır. Çünkü Güneş bir burçtayken, Ay başka bir burçtadır. Dolayısıyla bir kutupsallık yaratır. Bu anlamda bir gerilim de barındırır. 

Dolunayın süresi çok uzun değildir. Dolunayın etkisi birkaç gün öncesi ve birkaç gün sonrasını kapsar.

Dolunayın gerçekleşeceği döneme yaklaşırken konular yükselirken, dolunay gerçekleştikten sonra stres yavaş yavaş düşmeye başlar. Ama 12 dolunayın 12'si de kendi konuları ile ilgili şeyleri çok daha fazla açığa çıkartır. 

Genel olarak dolunaylar farkındalık zamanlarıdır. Kutupsallık yaşadığımız dönemlerdir. Ancak bizim kutupsallığa değil, farkındalık zamanına odaklanmamız daha doğru olur. Farkındalığımızı yüksek tutmak daha doğru olur. Dolunay zamanlarını keyifli ve sakin geçirmeye dikkat edelim. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat