Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

WD Hard Diskler Hakkında Merak Ettikleriniz

WD kişisel bulut depolama çözümü My Cloud nedir?

22,974
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama
WD Türkiye İçerik Çözümleri Ülke Müdürü

Disk seçerken, öncelikli olarak hangi uygulama için disk seçtiğimize bakmamız gerekir. Western Digital değişik renklerde, farklı farklı disk seçenekleri sunuyor. Bunların her biri farklı uygulamalar için üretilmiş WD teknolojisine sahip özel diskler. 

WD Blue (Desktop Hard Drive) diskler masaüstünde gündelik kullanım için ideal disklerdir. Daha yüksek, 6TB'lara kadar varan yüksek kapasiteli diskler; daha soğuk, daha enerji verimli ve daha doğa dostu bir disk seçmek istiyorsanız, o zaman WD Green (Desktop Hard Drive) diskleri tercih edebilirsiniz. 

Özellikle oyun oynuyor veya grafik gibi zorlayıcı uygulamalar kullanıyor ve bunlara uygun bir disk arıyorsanız, WD Black (Desktop Hard Drive) diskleri seçebilirsiniz. 

NAS sistemi için bir disk arıyorsanız bu durumda WD Red serisini, WD Red (NAS Hard Drive) diskleri; bir güvenlik sistemi, güvenlik kamerası, (DVR) & Network Video Recorder (NVR) gibi cihazlar kullanıyorsanız, bunlar için 7/24 kayıt yapan DVD Purple (Surveillance Hard Drive) diskler önerilir. 

My Cloud ise genel bulut hizmetlerine kıyasla, işletme ve bireylere çok daha makul maliyetlerde, terabaytlar boyutunda, kendi ev veya ofisinizde duran ve sizin kontrolünüzde bir bulut depolama çözümü sunar.

Tüm disk seçenekleri hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için videolarımızı izleyebilirsiniz. 

WD kişisel bulut depolama çözümü My Cloud

NAS (Network Attached Storage) ağ bağlantılı depolama çözümleri anlamına gelmektedir. Günümüzde gittikçe daha fazla cihazda, daha fazla miktarda içerik üretiyoruz. NAS bu içeriklerin yani bu videoların, fotoğrafların, dokümanların, belgelerin burada görmüş olduğunuz gibi bir harici diske internet üzerinden kaydedilip daha sonra bilgisayar, akıllı telefon veya tablet gibi cihazlarca yine internet üzerinden erişiminin sağlanması aslında. Dolayısıyla normal bir harici diskle kıyasladığınızda, NAS diskleri, istediginiz her içeriğin her an elinizin altında olması ve diğer insanlarla kolayca paylaşılabilmesine imkan sağlıyor. Biz de WD olarak NAS disklerimizi, kendi kişisel bulutunuz anlamına gelen My Cloud markasıyla tüketicilere sunuyoruz.

My Cloud, tüketicilerin alışkın olduğu, mesela Dropbox gibi genel bulut depolama hizmetleri veya sitelerinden pek de farklı değil.Ancak, burada dikkat etmemiz gereken önemli farklılıklar var. Bunun en kritiği gizlilik. Genel bulut hizmetleri dosyalarınızı başka lokasyonlarda, hatta çoğu zaman başka ülkelerdeki serverlarda tutarken biz bireylere verilerini kendi evlerinde veya işyerlerinde duran, kişisel bulutlarında tutma imkanı sunuyoruz. 

Günümüzde haberlerde rastladığımız skandallar bir yana, bir çoğumuzun kişisel bilgilerinin kötü niyetli kişilerin hedefi haline geldiğini düşünürsek, bu oldukça önemli bir fayda. Bununla beraber, My Cloud bu diske vereceğiniz tek zamanlık bir ücret karşılığında sizin oluyor ve 2TB'dan başlayan terabaytlarca data sunuyor. Bu anlamda genel bulut hizmetlerinin aylık ödeme planlarıyla karşılaştırıldığında fiyat olarak da My Cloud çok daha avantajlı hale geliyor.

NAS bireylere olduğu kadar işletmelere de hitap eden bir teknoloji. WD olarak bu iki grubun da NAS depolama gereksinimlerine uygun çözümler sunuyor ve bu çözümleri My Cloud serisi altında toplamış bulunuyoruz. Platform ve yazılımsal olarak temel olarak aynı olmakla beraber My Cloud EX yani Expert serisi, daha güçlü bir işlemciyle ve 24TB'a kadar daha fazla kapasite ve işlevsellik sunarken, tek diskli My Cloud ve RAID özelliğiyle gelen çift diskli My Cloud Mirror serisi cihazlarımız, bireylerin kendi evlerinde duran kişisel bulutlarına sahip olup dosyalarına, resimlerine, videolarına her yerden erişebilmelerine imkan sağlıyor. Ayrıca My Cloud ürünlerimiz için WD olarak 2 yıl yerel garanti ve destek hizmetiyle arkanızdayız.

WD harici hard diskler

Western Digital olarak WD markası altında tüketicilerin gittikçe artan data ihtiyaçları için harici portföyümüz temel olarak 3 gruba ayrılıyor:
- 2,5 inç taşınabilir diskler (WD Elements ve My Passport Ultra)
- 3,5 inç masaüstü harici diskler (My Book, My Book Duo)
- Kişilerin dosyalarına her yerden kablosuz erişmelerini sağlayan NAS (Ağa bağlı depolama çözümleri)

2,5 inç taşınabilir disk ailemizde giriş seviyesinde yüksek kapasiteli depolama sunan WD Elements ile günümüzde teknoloji kullanıcılarının en büyük sorunlarından biri haline gelmiş data kayıplarına karşı veri yedekleme yazılım ile gelmiş dünyanın en çok satan taşınabilir diski My Passport Ultra bulunmakta. 

3,5 inç masaüstü disklerimizde ise WD Elemenst, My Book ve My Book Duo serilerimiz kullanıcıların 12TB?a kadar yüksek kapasite ihtiyaçlarını ve veri yedekleme ihtiyaçlarını karşılıyor. 

Veri yedeklemenin önemi

Her yıl dünyada ortalama 60 milyona yakın bilgisayar bozuluyor. Bunun yanında çalınan, kaybolan milyonlarca cihaz var. Ancak dünyada her 4 kişiden sadece 1?i düzenli olarak yedekleme yaptığını belirtiyor. Bu duruma bakacak olursak, kaybedilen verinin büyüklüğü inanılmaz noktada. Bu veriler işiniz için kritik veriler olabileceği gibi, sevdiklerinizle paylaştığınız önemli anların fotoğrafları ve videoları da olabilir. Bu sebeple harici disk alırken bu diskin uygun yedekleme yazılım ile gelmesi ve diskin kapasitesinin en azından bir kısmının notebook'unuzun, PC'nizin ve Mac'inizin dosya ve sistem yedeklenmesi için kullanılabilmesi gerçekten çok önemli. Biz de bu sebeple müşterilerimize taşınabilir harici disklerde My Passport Ultra, masaüstü harici disklerde ise My Book ve My Book Duo serilerimizi öneriyoruz. 

NAS, yani ağa bağlı depolama portföyümüzde ise tüketiciler için My Cloud serisi adı altında farklı çözümlerimiz mevcut. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat