Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Victoria's Secret Makyajı

Victoria Secret göz makyajı nasıl yapılır?

3,994
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama
Makyaj Uzmanı

Siz de Victoria's Secret mankenleri gibi görünmek istiyorsanız adım adım Victoria Secret makyajı için videoları izleyin. Esmerler ve sarışınlar için Victoria Secret makyajı UZMANTV'de!


Victoria's Secret makyaj bazı yapımı 
Öncelikle iyi bir cilt temizliği gerekir. Temiz bir cilde yapılan makyaj çok daha etkili olacaktır. Tüm yüzü tek bir ürünle iyice temizleyelim. Ürünü cilde eşit miktarda dağıtarak cildi temizleyelim. Küçük bir pamuk parçasına döktüğümüz tonikle tüm cildi silelim. Özellikle alın ve burun kenarlarını unutmayalım. Buraları iyi temizlenmediğinde parlama yapabilir.

Ardından nemlendirici kullanımı gelir. Nemlendirici sürmek makyajın performansını arttıracağından kullanmak önemlidir. Bu şekilde makyaj kalıcı olacaktır. Fiksleyici ve nemlendiriciyi uzaktan sıkalım ve cildin emmesini sağlayalım. Artık cildiniz makyaja hazır. 

Göz kalemini kirpik diplerinden başlayarak boşluk bırakmadan sürelim. Kalın bir göz kalemi çekelim. Fırça ile kalemi göze yayalım. Göz kapağı üzerine sürelim. Bitiş noktasına dokunmayalım. Diğer göze de aynı işlemi uygulayalım. Göz kapağına toz pigment altın renk uygulayalım. Fırça ile yarım göz sürelim. Fırça yardımı ile altın rengi dağıtalım. Üzerine geçişle siyah far uygulayalım. Kirpik diplerine sürelim. Göz pınarlarına aydınlık vermek için toz pigmenti göz pınarlarına dik gelecek şekilde sürelim. Fırça ile hafifçe dağıtalım. Fırça ile renkleri yumuşatalım. Kirpik dibine eyeliner geçelim ve kalan renkleri temizleyelim. En son maskara sürerek göz makyajını bitirebiliriz.

Victoria's Secret makyajı
Victoria Secret's makyajı yapmadan önce cilde şeffaf, güneş koruyuculu bir makyaj bazı sürelim. Bu baz ile üzerine sürülecek fondötenin kullanımı daha kalıcı ve güzel olacaktır. Az sürmek önemlidir, kalın sürülürse tabaka halinde kötü görünecektir.

Fondöteni de az sürelim. Yanak bölgesinden başlayarak homojen sürelim. Tenden bir ton açık renk kullanalım. Göz çevresine sürülebilen bir ürün seçin. Ardından cilde kontürleme yapalım. Elmacık kemiğinin üzerinden yapalım ve çene kemiğine kadar kontürleyelim. Kalanı şakaklara doğru itelim. Yanakları da gölgelendirdikten sonra süngerle burnu gölgelendirelim. Kalanı burnun ucuna sürelim.

Kontürden sonra pudra sürelim. Az pudra sürelim. Göz altlarına, burun kenarlarına, dudak ve çene üstlerine sürelim. Allık için gülümseyelim ve geniş bir şekilde elmacık kemiklerine sürelim. Son olarak highlight pudrasını sürelim. Bu ışıltılı görünüm için hafifçe gülerken transparan pudrayı yüze uygulayalım. Son olarak Victoria Secret dudak makyajı yapalım. Stick rujla dudak kenarlarını çizelim. Fırça ile ruju dağıtalım. Az parlak pudrayı dudak üstüne sürerek makyajı tamamlayalım.

Victoria's Secret makyaj sırları
Victoria Secret makyajının en büyük püf noktası yüzdeki ışıltılardır. Önemli olan yüzdeki hafif nemli görüntüdür. Bu ne ıslak ne de terli, sadece ışıltılı bir görünüm olmalıdır. Bu nedenle farklı pudra kullanımları çok önemlidir. Cilde matlık veren pudra yüzünüzü oynattığınızda ışıltı verecektir. Bunun için cildin her tarafında pudra sürmemek gerekir. Göz altlarına, burun kenarlarına, çene ve dudak üstlerine ve dudaklara pudra uygulamak önemlidir. Ter noktaları matlaştırıldığında geri kalan yerler parlar. Göz uçları da parlak olmalıdır. Bronz pudralar ile kontür yapmak gerekir. Bunları uyguladığınızda Victoria's Secret makyajınız eksiksiz olacaktır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat