Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Üniversite Sınavı Sırasında Dikkat Edilecekler

Üniversite sınavı sorularını çözerken kullanılabilecek teknikler var mı?

64,006
kez izlendi
Puan: 4.31 / 5
Detaylı Açıklama
Eğitim Uzmanı

Üniversite sınavı nasıl bir hayat süreceğinizi ve kariyerinizi belirlemesi açısından hayati öneme sahip. Bu nedenle sınav sırasında ciddi kaygı sorunları yaşamanız muhtemel. Sinirleriniz ne kadar güçlü olursa olsun sınav kaygısı yaşayabilir ve sınav kaygısı nedeniyle sınavda başarısız olabilirseniz. 

Üniversite sınavında soru çözme tekniklerinden yararlanarak sorulara daha hızlı ve etkili yanıtlar verebilirsiniz. Sınavda çok değişik alanlarda değişik soru kalıpları yer alır. Sınav tekniğinizi geliştirmek için sınav öncesinde bolca test çözmelisiniz. 

Sınav sırasında acele etmemelisiniz. Paragraf sorularında paragrafları iyice anlamalısınız. İşlem yapmanız gerekiyorsa yapmalısınız. Bazı sorularda şıklar üzerinden de gidebilirsiniz. Ancak bu verimli olmaz. 

Üniversite sınavında birçok şey ters gidebilir ve sınavınız kötü geçebilir. Eğer sınav sırasında soruları ve okuduklarınızı kavramakta güçlük çekiyorsanız durup konsantre olmaya çalışmalısınız. 

Zaman ilerledikçe soruları çözme hızınız azalabilir. Sınavınızın kötü geçtiğini fark ettiğiniz anda ya da strese girdiğiniz anda kısa bir süre dinlenmeyi deneyebilirsiniz. Nefes egzersizleri de yapabilirsiniz. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat