Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Selfie Makyajı

Seksi selfie makyajı nasıl yapılır?

4,433
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama
Makyaj Eğitmeni

Selfie makyajı yaparken özellikle cildinizin pürüzsüz olması gerekiyor. Böylece fotoğraflarda daha güzel çıkarsınız. Bunun için de eğer cildinizde problem varsa, muhakkak birazcık daha koyu kıvamlı bir fondöten tercih edin. Cildinizde herhangi bir sorun yoksa, daha likit, soft bir fondötenle yüz makyajınızı tamamlayabilirsiniz. 

Fondöteni sürdükten sonra üzerine muhakkak bir pudra uygulaması yapın. Çünkü fondöten biraz daha yağlı bir ürün olduğundan cildinizde parlama yapar. Bu da selfie fotoğrafta patlama olmasına neden olur. Pudra uygulaması bu parlamayı önler. 

Pudra uygulamasının ardından göz kapağına açık bir renkle far uygulaması yapın. Daha sonra bakışları derinleştirmek için kirpik diplerine kalem sürün veya eyeliner uygulayın. Eyeliner daha net, sert bir görüntü verir. Bu nedenle fotoğrafta yaratmak istediğiniz ifadeye göre kalem ya da eyeliner seçin. Ardından kirpiklerinize bolca rimel sürün. Böylece gözleriniz daha güzel görünecek, ön plana çıkacaktır. 

Makyajınızı tamamlamadan önce yanakları renklendirmek için özelikle daha doğal, yumuşak bir görüntü elde etmek istiyorsanız pembe veya şeftali tonlarında hafif bir allıkla renklendirin. 

Son aşamada dudak makyajını yapın. Dudaklarınızın daha dolgun görünmesini istiyorsanız, sedefli rujları tercih edebilirsiniz ancak daha yumuşak bir görüntü, dudaklarınızı daha geri planda kalmasını istiyorsanız mat ve açık renk tonlara yönelin. 

Doğal selfie makyajı

Doğal selfie makyajı yapmak için öncelikli olarak cildimizi pürüzsüz hale getirmemiz gerekiyor. Bunun için eğer cildimizde bir problem varsa, yoğun bir fondöten uygulaması yapacağız. Cildimizde problem yoksa, pürüzsüzse likit formda, daha doğal bir fondöten kullanacağız. Ardından üzerine uygun bir pudra uygulaması ile cilt makyajını tamamlayacağız.

- Cildin tabanını hazırladıktan sonra gözkapaklarına açık renkte, pembe tonlarında far uygulaması yapın. 
- Kirpik diplerine kalem uygulaması yapın. Kalem yerine eyeliner kullanırsanız ifade daha sert olacağından, doğal bir selfie makyajı istiyorsanız kalem tercih edin.
- Kirpikleri iyi bir şekilde rimelleyerek göz makyajını tamamlayın.
- Yanaklara doğal bir allık uygulaması yapın. Burada pembe, şeftali tonlarını tercih edin.
- Dudak makyajında, dudakların ön planda olmasını istiyorsanız sedefli rujları tercih edin. Ancak daha doğal bir makyaj olsun diyorsanız ve dudaklarınızı geri planda tutmak istiyorsanız, mat tonlarda açık renk ruj kullanın. 
- Dudakların daha geri planda kalması isteniyorsa, daha mat ve soft renkler tercih edilmeli.
- Doğal selfie makyajı tamamlandı. 

Seksi selfie makyajı

Seksi selfie makyajı yapmak için öncelikle göze ağırlık verin ve takma kirpik kullanın. 

Seksi selfie makyajı uygulaması
- Önce takma kirpikleri takın. Far uygulaması takma kirpik uygulamasından önce de yapılabilir ancak far, kirpiklerin yapışmasını zorlaştıracağından kirpik uygulamasından sonra farları sürmeniz daha iyi olacaktır.
- Göz kapağının üzerine pembe far uygulaması yapın.
- Ardından füme bir renk ile hafif bir gölgelendirme yapın. Bunun için önce göz kenarlarından başlayıp, ardından göz kapağınin birleşim yerine doğru içeri girin. Gölgelendirme gözlerinize daha çekik bir ifade verecektir.
- Far uygulamasının ardından kirpik diplerine eyeliner uygulaması yapın. Daha net ve çekici bir bakış için eyeliner'ı gözpınarlarınıza doğru getirebilirsiniz. 
- Göz yapınız müsait ise kuyruğu istediğiniz kadar uzatabilirsiniz ancak müsait değilse çok fazla uzatmayın, çünkü çok iyi durmayacaktır. 
- Göz makyajının ardından, seksi selfie makyajının en önemli kısmına, dudak makyajına geçin. 
- Önce dudak kenarlarına kalemle kontür yapın. Dudaklarınız küçükse bu hattı siz biraz daha dışarıdan yapabilirsiniz. Böylece dudaklarınız daha dolgun duracaktır.
- Kontürü tamamladıktan sonra bu hattın içine ruju sürün. Çizdiğiniz kalemi de bu hattın içine almaya çalışın ki, kenarda bir kalem görüntüsü olmasın. Bu arada, rujunuz ile kaleminizin aynı renk olmasına dikkat edin.
- Biz oldukça koyu renk bir tercih ettik ancak sizin dudaklarınız ince ise çok koyu renk bir ruj tercih etmeyin. Çünkü koyu renk rujlar dudakların olduğundan daha ince görünmesine yol açar. Bu nedenle ya daha açık renk bir ruj kullanın ya da kenar kontürünü daha dışarıdan çalışın. 
- Ruj uygulamasını bitirdikten sonra özellikle fotoğraf çektirecekseniz veya selfie çekecekseniz biraz gıdığınız varsa veya yüzünüzün daha ince görünmesini istiyorsanız, fotoğrafı daha yukarıdan çekmenizi tavsiye ederiz.

Selfie makyajında cildin pürüzsüz görünmesi için yapılacaklar

Selfie makyajı yaparken cildimizin pürüzsüz görünmesi için, eğer cildimiz problemliyse, biraz daha yoğun kapatıcılı ürünler tercih etmelisiniz.  Ancak cildinizde bir problem yoksa, daha likit, daha soft bir ürün kullanabiliriz.

- Cildiniz, problemli ise, çektiğiniz selfie'de pürüzsüz görünmesi için biraz daha yoğun, patakrem tarzı bir ürün kullanın. Bütün yüze eşit şekilde yayın. 
- Kullanacağınız fondöten mutlaka kendi ten renginize uyan bir renk olmalı. Yarım ton açık veya yarım ton koyu fondöten kullanın. Daha fazla ton farkına kaçmayın. Aksi durumda yüzünüzde maske gibi duracaktır. 
- Fondöten uygulamasının ardından pudra uygulaması yapın. Bu yüzünüzdeki parlamayı önleyecek, selfie fotoğraflarının daha iyi çıkmasını sağlayacaktır. Pudra olarak taş pudra ya da toz pudrayı tercih edebilirsiniz. Yoğun bir fondöten uygulaması yaptıysanız taş pudrayı seçebilirsiniz. Ancak likit bir fondöten seçtiyseniz, daha katı bir pudra olan toz pudrayı tercih edin.
- Pudra uygulaması ile selfie makyajının zeminini hazırlamış oldunuz. Ancak bu uygulamadan sonra yüzünüz soluk olacağından allık uygulaması yapmanız gerekir. 
- Allık için doğal renkleri kullanın. Hafif bir pembe ya da şeftali tonlarını kullanabilirsiniz. Uygulamayı elmacık kemiklerinde gerçekleştirin.
- Allığı çok yoğun kullanırsanız fotoğrafta fazla görünür. Fotoğrafta daha doğal bir görünüm için daha hafif allık uygulaması gerçekleştirmeniz daha doğru olacaktır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat